Cho nie zda造 egzaminu dojrza這軼i, nie przeszkodzi這 im to w karierze. Te gwiazdy nie maj matury

Niekt鏎e s豉wne osoby nie zda造 matury lub w og鏊e do niej nie podesz造. S idealnym przyk豉dem na to, 瞠 nie zawsze wykszta販enie idzie w parze z udan karier. Sprawd, kt鏎e kobiety polskiego show-biznesu 鈍ietnie radz sobie bez zdanego egzaminu dojrza這軼i.

Matura jest egzaminem zwieńczającym edukację w szkole średniej. Zdanie egzaminu dojrzałości umożliwia dalsze podjęcie nauki w szkole wyższej, jednak nie każdy się na to decyduje. Choć wyższe wykształcenie otwiera wiele drzwi, te gwiazdy są przykładem na to, że można zrobić karierę bez niego, a to, czy ma się zdaną maturę, nie zawsze przekłada się na odnoszenie sukcesów zawodowych. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk relaksuje się po maturach

Jakie gwiazdy nie mają matury? Tym kobietom brak egzaminu dojrzałości nie przeszkodził w karierze

Edyta Górniak nie podeszła do matury dlatego, że przerwała naukę. Artystka uczęszczała do technikum ogrodniczo-pszczelarskiego i zdecydowała się opuścić szkołę w trzeciej klasie. Postawiła na karierę i wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie występowała w musicalu "Metro" na Broadwayu.  - Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas — wyznała w rozmowie z "Faktem".

 

Agnieszka Chylińska nie podeszła do matury, ponieważ postawiła na karierę muzyczną, którą zaczęła rozwijać już w szkole średniej. Podczas gdy rówieśnicy pisali egzamin dojrzałości, Chylińska spełniała już swoje marzenia na scenie, odnosząc pierwsze sukcesy.

 

Kto nie ma matury? Te kobiety świetnie sobie poradziły bez niej

Paulina Młynarska w wieku 16 lat wyjechała do Francji, gdzie podjęła pracę w serialu "Różowa seria". To, że nie podeszła do matury, nie przeszkodziło jej w rozwinięciu kariery. - Wtedy musiało być: szkoła, matura, studia, a jak nie, to jest się wykolejeńcem. No to jestem trochę wykolejeńcem: nie zrobiłam matury, nie ukończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą — powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!".

 

Kayah, podczas gdy inni zdawali maturę, była w trakcie nagrywania płyty i to na niej postanowiła się skupić. Choć podejmowała później próby nauki w szkole wieczorowej, stwierdziła, że to nie jest miejsce dla niej. - Podeszłam do próbnej matury, byłam na studniówce, a do matury niestety już nie udało mi się dotrwać. Dlaczego żałuję, że nie mam matury? Dlatego, że mój syn mówi mi: "A ty nawet nie masz matury!". Ja mówię mu: "Ucz się, bo jak nie zdasz tej matury...", a on odpowiada mi: "A ty nawet jej nie masz" - wyznała w rozmowie z "Superexpressem".

 
Wi璚ej o: