Oto trzy najrzadsze znaki zodiaku. Są wyjątkowe i mają niezwykłą osobowość

Astrologia wyróżnia aż 12 znaków zodiaku, z których każdy charakteryzuje się indywidualnymi cechami i osobowością. Wśród nich istnieją takie, które przytrafiają się niezwykle rzadko. Czy należysz do tego wyjątkowego grona?

Wiele osób wierzy, że nasza osobowość i decyzje, jakie podejmujemy, w dużej mierze zależą od daty narodzin, a indywidualne cechy charakteru od przynależności do konkretnego znaku zodiaku. Okazuje się, że trzy z nich występują rzadziej niż pozostałe. Według statystyki przypadają na okres, kiedy rodzi się najmniej dzieci. Czy jesteś jednym z nich?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Horoskop na marzec - koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia). To najrzadszy znak zodiaku

Koziorożce bywają zbyt dojrzałe jak na swój wiek, przez co niektórzy uważają je za zbyt poważne i ostrożne. Przede wszystkim są jednak praktyczni, niebywale ambitni i zdyscyplinowani. To sprawia, że konsekwentnie dążą do realizacji celu, jaki sobie obrali. Uważają, że wysiłek i starania zapewnią im sukces. 

Koziorożec to najrzadziej spotykany znak zodiaku. Jego sezon trwa tylko 29 dni, a dodatkowo na ten okres przypadają aż trzy daty, kiedy statystycznie rejestruje się najmniej urodzeń. Mowa o Wigilii (24 grudnia), Bożym Narodzeniu (25 grudnia) i Nowym Roku (1 stycznia).

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego). Chętnie niesie pomoc

Osoby spod znaku Wodnika są otwarte, ciekawe świata i ludzi. Zawieranie nowych znajomości nie sprawia im problemu. To marzyciele, którzy często bujają w obłokach. Charakteryzują się olbrzymią empatią, chętnie udzielają pomocy. Często spotkasz ich w wolontariacie czy fundacjach. Wrodzona wrażliwość sprawia, że chętnie angażują się w akcje charytatywne. Są niebywale inteligentni, a dla swoich idei poświęcają naprawdę wiele.

Baran (21 marca - 19 kwietnia). To urodzony przywódca

Baran to wspaniały przyjaciel — oddany, lojalny i szczery. Zawsze chętnie pomoże i wesprze, jednak gdy raz nadwyrężysz jego zaufanie, ciężko będzie je odzyskać. Nie toleruje kłamstw, przez co rzadko je wybacza. Ponadto, osoby spod znaku barana są bardzo pewne siebie i odważne. Doskonale radzą sobie w roli przywódcy, a ponieważ lubią mieć rację, bywają trudnym przeciwnikiem w dyskusji. Cechuje je niezłomność i energia.

Więcej o: