Jak przezimować fuksje? Proste triki sprawią, że roślina ponownie zakwitnie na wiosnę

Fuksja to piękny kwiat, który doskonale zdobi niejeden ogród. Roślina nie jest jednak odporna na niskie temperatury, dlatego trzeba o nią odpowiednio zadbać, żeby cieszyć się jej urokami w przyszłym roku. Podpowiadamy, jak przezimować fuksję na zimę.

Fuksje należą do najpopularniejszych roślin doniczkowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Roślina posiada jedyne w swoim rodzaju, niezwykle efektowne i kolorowe kwiaty, które zachwycają wyglądem. Jest ona niestety wrażliwa na niskie temperatury, dlatego należy ją odpowiednio przezimować. Podpowiadamy, o jakich zasadach należy pamiętać, aby cieszyć się fuksją na wiosnę.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przezimować fuksję? O tych zasadach warto pamiętać 

Fuksja to roślina, która nie jest odporna na mróz. Kiedy pojawią się pierwsze przymrozki, należy ją jak najszybciej przenieść do wnętrza. Można umieścić ją w garażu, piwnicy czy innym, niewykorzystywanym przez nas pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że musi być ono chłodne. Temperatura powinna w nim wynosić od 6 do 8 stopni Celsjusza. Pomieszczenie nie powinno być zbyt jasne ani zbyt wilgotne. Zanim schowasz roślinę, pamiętaj także o jej przycięciu.  

Te błędy popełniamy najczęściej. Unikaj ich, aby cieszyć się fuksją na wiosnę 

Fuksja potrzebuje w okresie jesienno-zimowym odpowiedniego podlewania. Nie wolno tego robić zbyt często. Najlepiej ograniczyć je do minimum. Jeśli chodzi o nawożenie, należy z niego całkowicie zrezygnować.

Żeby wybudzić roślinę z uśpienia, trzeba przenieść ją do widnego i cieplejszego pomieszczenia. Temperatura może wynosić nawet 15 stopni. W tym okresie należy także zwiększyć częstotliwość podlewania rośliny.  W maju, kiedy minie już ryzyko ostatnich przymrozków, fuksję można z powrotem wynieść na balkon.  

Więcej o: