Jak pozbyć się kamienia z kranu, by nie zniszczyć baterii? Te triki kosztują mniej niż 1 zł

Kamień osadzający się na kranie wygląda nieestetycznie, a do tego gromadzi się na nim brud. Czyszczenie baterii bywa jednak problematyczne, ponieważ bardzo łatwo ją zniszczyć, jeśli będziemy korzystać z nieodpowiednich detergentów. Jak pozbyć się kamienia z kranu w szybki i bezpieczny sposób?

Czyszczenie kranu to jedno z największych wyzwań podczas sprzątania. Zdarza się, że trudno usunąć z niego osad, jednak nie możemy do jego umycia zastosować zbyt mocnej chemii. Baterie są wykonane z tworzyw wrażliwych na silne detergenty, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów, które są delikatne. I kosztują grosze!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kamienia z kranu, aby nie zniszczyć baterii? Uważaj na detergenty, których używasz

Jeśli chcesz szybko i skutecznie wyczyścić kran z kamienia nie sięgaj po silne detergenty z drogerii. Popularne produkty do mycia prysznica czy toalety są zbyt silne dla delikatnego tworzywa, z jakich wykonane są baterie. Silna chemia może je odparzyć i pozostawić ślady, których nie da się usunąć. Warto też unikać korzystania z past, które mają w sobie drobinki, ponieważ przez nie mogą powstać widoczne zarysowania. Jak pozbyć się kamienia z kranu?

Domowe sposoby na pozbycie się kamienia z kranu. Są tańsze od środków ze sklepu

  • Wycieraj kran, kiedy jest mokry. Jeśli widzisz, że bateria zamoczyła się podczas mycia rąk, od razu wytrzyj ją do sucha. Dzięki temu kamień nie będzie się tak szybko gromadził i łatwiej będzie go usunąć. To oczywiście dla wielu z nas może być problematyczne rozwiązanie, dlatego nie każdy będzie się do niego stosował. Wtedy warto skorzystać z domowych środków czystości. 
  • Ocet to skuteczny sposób na usunięcie kamienia z kranu. Na delikatne zabrudzenia wystarczy wykorzystać ocet rozcieńczony z wodą w proporcjach 1:1. Spryskaj kran roztworem i wytrzyj szmatką. Jeśli taka mieszanka sobie nie poradzi, namocz ściereczkę octem i owiń nią kran. Pozostaw kompres na kilka minut, a poradzi sobie z osadem. 
  • Cytryna również świetnie się sprawdzi do czyszczenia baterii. Wystarczy ukroić plasterek cytryny i potrzeć nim kran. Od razu po tym opłucz baterię wodą, a następnie wytrzyj ją do sucha. To idealny sposób na usunięcie delikatnych zabrudzeń.
Więcej o: