Wrzuć to do bębna, a pranie szybciej wyschnie. Prosty trik ze spektakularnym efektem

Suszenie prania w okresie zimowym może być nie lada kłopotem. Jeśli nie masz balkonu lub suszarki elektrycznej, na pewno wiesz, o czym mowa. Długie schnięcie ubrań w pomieszczeniu zwiększa wilgoć i może się przyczynić do powstawania pleśni. Sprawdź jak przyspieszyć proces suszenia.

Do suszenia prania w małym mieszkaniu najlepszym rozwiązaniem jest zakup suszarki elektrycznej, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Suszarka na stojaku nie dość, że zajmuje sporo miejsca, to jeszcze rozwieszona na niej odzież potrzebuje do wyschnięcia sporo czasu — nawet kilku dni. Z tego względu warto poznać proste triki, które znacznie przyspieszą suszenie ubrań i rozwiążą problem. Dzięki nim szybko zapomnisz o popularnym kłopocie i odetchniesz z ulgą. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Co zrobić, żeby pranie wyschło? Zastosuj ten trik i zapomnij o rozwieszaniu ubrań na kaloryferach

Ciekawym sposobem na przyspieszenie procesu schnięcia ubrań jest dorzucenie do prania chłonnego ręcznika. Wystarczy, że po zakończeniu cyklu pralki wyjmiesz połowę ubrań, włożysz do bębna materiał i włączysz wirowanie na najwyższych obrotach. Proces należy powtórzyć z drugą połową prania, wykorzystując kolejną, suchą tkaninę. Dzięki tej metodzie ręcznik zbierze z ubrań resztki wody i sprawi, że odzież będzie bardziej sucha jeszcze przed rozwieszeniem jej na suszarce. Sposób nie nadaje się do stosowania na delikatnych ubraniach z naturalnych tkanin, które mogą ulec uszkodzeniu.

Jak szybko wysuszyć mokre ubrania? Wypróbuj te proste sposoby

Oprócz metody z pralką istnieją też inne metody szybszego suszenia prania, których działanie jest warte sprawdzenia.

  1. Przewieszaj co jakiś czas ubrania na drugą stronę — Materiał znajdujący się po zewnętrznej stronie będzie miał stały kontakt z powietrzem, dlatego będzie schnął szybciej. Dzięki przewracaniu co jakiś czas na drugą stronę ubrania będą się suszyć równomiernie.
  2. Zamiast wieszać ubrania blisko siebie, umieć je na wieszakach — Metoda skraca proces suszenia ubrań ze względu na większy przepływ powietrza między materiałami. To również sposób na zwiększenie powierzchni do schnięcia odzieży.
  3. Potrząśnij ubraniami, zanim je powiesisz — Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale takie działanie przyspiesza suszenie ubrań.

Jeśli masz taką możliwość, zrezygnuj z suszenia ubrań na kaloryferach. Przyczyna jest prosta — wieszanie odzieży na grzejnikach zwiększa wilgotność otoczenia, co może prowadzić do rozwoju bakterii i pleśni w pomieszczeniu.

Więcej o: