Odmówiono im wstępu do klubu z powodu wagi. Oburzająca reakcja bramkarza. "Nie dzisiaj"

- Mam za sobą już trzy tego typu doświadczenia. Podobne sytuacje przytrafiły się moim innym koleżankom plus size. Według mnie to nie jest w porządku - wyznała modelka, która nie została wpuszczona do klubu.
Zobacz wideo Karolina Malinowska o body positive: Znam piękne modleki plus size

Zawstydzanie osób grubych, na przykład przez hejt w internecie, złośliwe uwagi, czy nieproszone porady, to niestety nadal powszechny problem. Przypomina o tym historia, która niedawno wydarzyła się w jednym z nocnych klubów w Stanach Zjednoczonych. 

Nie zostały wpuszczone do klubu

Alexa Jay i Ella Halikas opowiedziały w mediach społecznościowych o tym, co przytrafiło im się w pewnym klubie w Los Angeles. Kobiety zostały zaproszone do lokalu na imprezę urodzinową koleżanki. Bramkarz zaczął wpuszczać osoby z ich grupy, jednak gdy zobaczył Alexę oraz Ellę opuścił linę. Co istotne, kobiety były wyraźnie większe od pozostałych koleżanek. Jak wynika z ich relacji, mężczyzna zmierzył je od góry do dołu, a następnie powiedział: Nie dzisiaj. 

Dyskryminacja ze względu na rozmiar ciała

Alexa i Ella nie mają wątpliwości, że są ofiarami fat shamingu. Obie panie są modelkami plus size. Postanowiły więc podzielić się swoimi doświadczeniami na TikToku, by nagłośnić problem, jakim jest dyskryminacja osób ze względu na rozmiar ciała. 

"To naprawdę nie ma znaczenia"

- Mam za sobą już trzy tego typu doświadczenia. Podobne sytuacje przytrafiły się moim innym koleżankom plus size. Według mnie to nie jest w porządku - wyznała Ella. 

- Nie liczy się twoja rasa, rozmiar, orientacja seksualna, czy masz trądzik lub, czy jesteś ładny, czy brzydki. To naprawdę nie ma znaczenia - dodała Alexa. 

Niedługo po tym, jak film zdobył popularność na TikToku, wiele osób udzieliło wsparcia kobietom. Poza tym ich fani zaczęli używać hasztagu #NotToday nawiązując do oburzających słów bramkarza z klubu. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: