Natrzyj nim zawiasy, a drzwi przestaną skrzypieć. Niezbędne produkty masz już w domu

Skrzypiące drzwi wyprowadzają cię z równowagi? Znamy banalnie prosty sposób, dzięki któremu szybko pozbędziesz się problemu. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki.

Gdy otwierasz i zamykasz drzwi, za każdym razem towarzyszy temu uciążliwe skrzypienie? Doskonale znamy ten problem. Dźwięk ten potrafi być szczególnie nieznośny z samego rana lub gdy wstajemy w nocy do łazienki. Jest jednak prosty sposób, aby się go pozbyć i nie wydać przy tym majątku. Problem tkwi bowiem w nieprawidłowym działaniu zawiasów. Zamiast wydawać krocie na specjalistyczne środki, do ich smarowania, lepiej wypróbować w pierwszej kolejności domowe triki, które od lat sprawdzają się w wielu polskich domach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Kinga Rusin Kinga Rusin zachwyca w mocno wyciętym kostiumie z dekoltem do pępka

Zawiasy do drzwi wystarczy natrzeć jednym produktem, a problem skrzypiących drzwi zniknie 

Nie mając pod ręką specyfiku do smarowania zawiasów, możemy z powodzeniem zastąpić go... mydłem. Ten mało znany sposób w kilka minut rozwiąże problem skrzypiących drzwi. Wystarczy wetrzeć je w zawiasy, delikatnie zamykając i otwierając drzwi. Taki sam efekt osiągniemy, stosując wazelinę kosmetyczną. Warto natomiast uważać, aby nie zostawić tłustych plam

Ogród botaniczny w Kielcach, róża Cubana Jak zabezpieczyć róże na zimę? Wystarczy pamiętać o tych zasadach

Sprawdzone sposoby na skrzypiące drzwi to nie tylko mydło. Warto zerknąć też do kuchennej szafki 

Na tym jednak nie koniec możliwości, które pozwolą nam uporać się z nieznośnym dźwiękiem. Więcej domowych rozwiązań znajdziemy w kuchennej szafce. Jako naturalny środek do smarowania zawiasów, warto wykorzystać olej kuchenny lub oliwę z oliwek. Podobnie jak w przypadku mydła, wcieramy je delikatnie w zawiasy. Również trzeba zachować jednak tutaj szczególną ostrożność, aby na drzwiach nie zostawić tłustych plam, które potem mogą być trudne do usunięcia. 

Więcej o: