Jak przekręcamy słowa kolęd? Te pomyłki rozbawią do łez. "Monstrum chleje" to dopiero początek

W czasie świąt zewsząd rozbrzmiewają kolędy i... Śpiewy, które zupełnie przekręcają ich tekst! Często dochodzi do bardzo zabawnych pomyłek, które potrafią rozbawić do łez. "Monstrum chleje" i "śrut nocnej ciszy" to tylko kilka zasłyszanych wersów, o których wspominają internauci. Jak przekręcamy słowa kolęd?

W okolicach Bożego Narodzenia w każdej stacji radiowej można usłyszeć popularne kolędy i świąteczne piosenki. Wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój, nadając magii tym wyjątkowym chwilom. Często zdarza się, jednak, że śpiewanie tych utworów z bliskimi może wywołać ogrom śmiechu, a niektórych nawet rozbawić do łez. Wszystko przez przekręcanie słów popularnych kolęd. Oto zestawienie najzabawniejszych tekstów!

Zobacz wideo Potrawy wigilijne zdrowe i dietetyczne. Mit czy prawda?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teksty jakich kolęd najczęściej przekręcamy? To te najpopularniejsze wzbudzają wątpliwości

Słowa kolęd najczęściej przekręcają dzieci, którym zdarza się źle usłyszeć tekst śpiewany przez dorosłych. Właśnie takie sytuacje wywołują najwięcej pomyłek, które później rozbawiają wiele osób. Najpopularniejsze błędy związane są często z utworami granymi w radio lub śpiewanymi przy wigilijnym stole. "Dzisiaj w Betlejem" oraz "Jezus malusieńki" przekręcane są najczęściej i zwykle zdarza się to dzieciom, które źle zrozumieją lub usłyszą ich treść. 

W mediach społecznościowych można przeczytać wiele zabawnych historii, którymi chwalą się internauci. Niektórzy sami przekręcili tekst kolędy w dzieciństwie i do dziś świetnie o tym pamiętają, a inni zasłyszeli zabawne pomyłki wśród maluchów ze swojego otoczenia. Wyobraźnia dziecka nie zna granic, a o tym możemy się przekonać, czytając przekręcone słowa kolęd.

Teksty kolęd są najczęściej przekręcane przez dzieci. Oto zestawienie najciekawszych pomyłek

Bo u Boga była, rondel z głowy zdjęła, którym dziecię OWINOGĘ...
Rzepa nam czysta, rzepa nam czysta porodziła syna…
Maryja Panna, Maryja Panna Dzieciątko PASTUJE..
Bóg się roooodzi, monstrum chlejeeeee
Śruuut nocnej ciszy
Więcej o: