Nasmaruj spód patelni tą mieszanką i poczekaj 10 minut. Efekt jest zadziwiający

Zastanawiasz się, jak wyczyścić patelnię od spodu? Dla wielu to żmudny proces, który większość z nas woli uniknąć. Na szczęście znamy prosty patent, dzięki któremu doczyścimy zabrudzoną powierzchnię w kilka minut. Wszystko, czego potrzebujesz, zapewne masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie akcesoriów kuchennych pozwoli nam na zachowanie ich w nienagannym stanie przez długi czas. Niestety nie zawsze pamiętamy o tych czynnościach, a na naczyniach pojawia się ciężki do usunięcia brud. Z pomocą przychodzą domowe rozwiązania, które skutecznością dorównują drogim specyfikom ze sklepu. Podpowiadamy, czego potrzebujesz, by twoja patelnia wyglądała jak nowa.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Joanna KrupaJoanna Krupa opublikowała niepokojące nagranie. "To jest niepojęte"

Domowy sposób na czystą patelnię od spodu. Ten trik musi znać każdy!

Jednym z niezbędnych narzędzi w każdej kuchni jest patelnia. Wymaga więc regularnego czyszczenia. Ciężkie do usunięcia zabrudzenia znajdujące się od spodu usuniesz mieszanką kilku składników, które zapewne każdy ma w domu. Poradzi sobie z tłustymi, klejącymi i trudnymi plamami, jedyne czego potrzebujesz to pasta do zębów, soda oczyszczona i płyn do naczyń. 

  1. Wymieszaj po jednej łyżce pasty do zębów, sody oczyszczonej i płynu do naczyń.
  2. Nałóż na spód patelni i zostaw na kilka minut (ok. 10), aby mieszanka zaczęła działać.
  3. Po upływie wyznaczonego czasu umyj naczynie przy pomocy druciaka.
  4. Brud zniknie bez szorowania.

Czyścisz zlew i kuchenkę? Nie zapominaj o tym miejscuCzyścisz zlew i kuchenkę? Zwróć uwagę na te elementy

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Zwiń w kulkę i usuń brud

Czyszczenie patelni, która jest przypalona, może wydawać się trudne i czasochłonne. By naczynia odzyskały dawny wygląd, możesz wykorzystać sprytne rozwiązania z użyciem folii aluminiowej. Wystarczy, że zwiniesz jej kawałek w kulkę i przetrzesz zabrudzoną powierzchnię. To prosty patent, który nie zarysuje patelni.

Więcej o: