Nasmaruj spód patelni tą mieszanką i poczekaj 10 minut. Efekt jest zadziwiający

Zastanawiasz się, jak wyczyścić patelnię od spodu? Dla wielu to żmudny proces, który większość z nas woli uniknąć. Na szczęście znamy prosty patent, dzięki któremu doczyścimy zabrudzoną powierzchnię w kilka minut. Wszystko, czego potrzebujesz, zapewne masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie akcesoriów kuchennych pozwoli nam na zachowanie ich w nienagannym stanie przez długi czas. Niestety nie zawsze pamiętamy o tych czynnościach, a na naczyniach pojawia się ciężki do usunięcia brud. Z pomocą przychodzą domowe rozwiązania, które skutecznością dorównują drogim specyfikom ze sklepu. Podpowiadamy, czego potrzebujesz, by twoja patelnia wyglądała jak nowa.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Domowy sposób na czystą patelnię od spodu. Ten trik musi znać każdy!

Jednym z niezbędnych narzędzi w każdej kuchni jest patelnia. Wymaga więc regularnego czyszczenia. Ciężkie do usunięcia zabrudzenia znajdujące się od spodu usuniesz mieszanką kilku składników, które zapewne każdy ma w domu. Poradzi sobie z tłustymi, klejącymi i trudnymi plamami, jedyne czego potrzebujesz to pasta do zębów, soda oczyszczona i płyn do naczyń. 

  1. Wymieszaj po jednej łyżce pasty do zębów, sody oczyszczonej i płynu do naczyń.
  2. Nałóż na spód patelni i zostaw na kilka minut (ok. 10), aby mieszanka zaczęła działać.
  3. Po upływie wyznaczonego czasu umyj naczynie przy pomocy druciaka.
  4. Brud zniknie bez szorowania.

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Zwiń w kulkę i usuń brud

Czyszczenie patelni, która jest przypalona, może wydawać się trudne i czasochłonne. By naczynia odzyskały dawny wygląd, możesz wykorzystać sprytne rozwiązania z użyciem folii aluminiowej. Wystarczy, że zwiniesz jej kawałek w kulkę i przetrzesz zabrudzoną powierzchnię. To prosty patent, który nie zarysuje patelni.

Więcej o: