Jak wyczyścić przypalone żelazko? Weź kilka złotych i idź do apteki. Będzie jak nowe

Niewiele osób wie, jak pozbyć się przypalonych śladów z żelazka. Tymczasem my mamy dla ciebie szybki i tani sposób, który sprawi, że w kilka sekund pozbędziesz się brudu z żelazka.

Paracetamol jako skuteczny sposób w walce z zabrudzeniami na żelazku

Paracetamol to nie tylko popularny lek uśmierzający ból. Środek ten ma szereg wielu różnych, nierzadko zaskakujących właściwości. To właśnie dzięki paracetamolowi szybko i bez wysiłku pozbędziesz się uporczywych przypaleń żelazka.

Przypalone żelazko to niezwykle irytujący problem, z który choć raz w życiu zmagał się każdy z nas. Czasami wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, a na powierzchni żelazka pojawi się brudny ciemnobrązowy, a czasami nawet czarny osad, którego wyczyszczenie to nie lada wyzwanie.

Prasować na zapas czy jednorazowo?Prasować na zapas czy jednorazowo? Shutterstock

Jak usunąć brud z żelazka przy użyciu tabletki paracetamolu

Przedstawiamy prosty i niezawodny sposób na usunięcie brudu z żelazka przy użyciu tabletki paracetamolu. Zacznij od ustawienia żelazka na średnią lub wysoką temperaturę. Następnie użyj paracetamolu w tabletkach (a nie kapsułkach). Tabletkę przytrzymaj na żelazku do momentu, aż zacznie się topić. Pod żadnym pozorem nie trzymaj tabletki pacami, możesz się poważnie poparzyć.

Aby ułatwić sobie proces czyszczenia i uniknąć niebezpieczeństwa poparzeń, przytrzymaj tabletkę np. pęsetą! Następnie przetrzyj ślad przypalenia i wytrzyj żelazko. Będziesz w szoku, obserwując, jak uporczywe, a czasami nawet wieloletnie zabrudzenia, schodzą, niemal w tempie ekspresowym.

Deska do prasowaniaDeska do prasowania Fot. shutterstock

Inne skuteczne sposoby na wyczyszczenie żelazka

Jeśli nie masz pod ręką paracetamolu, nie przejmuj się. Istnieją inne skuteczne domowe sposoby. Kolejna skuteczna technika na wyczyszczenie spalenizny powstałej na żelazku, to przemycie go wodą z octem albo sodą oczyszczoną z octem. Bardzo skutecznym rozwiązaniem w walce z przypaleniami jest też wykorzystanie rozgrzanej parafiny ze świecy.

Zazwyczaj dodajesz go do deserów, tym razem wyczyść nim żelazko. Efekty są szokujące!Zazwyczaj dodajesz go do deserów, tym razem wyczyść nim żelazko. Efekty są szokujące! alexeisido/Shutterstock.com

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: