Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? To banalnie proste. Potrzebujesz tylko kilku składników

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowego to nie tylko wymiana opon, ale też płynu do spryskiwaczy. Zamiast decydować się na gotowe płyny dostępne w sklepach, można szybko i łatwo przygotować go w domu. Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Podpowiadamy.

W sklepach czy na stacjach benzynowych znajdziemy wiele różnego rodzaju płynów do spryskiwaczy. Jeśli nie jesteś fanem gotowych produktów, możesz go wykonać w domu. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kiedy zmienić opony na zimowe?

Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Potrzebujesz kilku produktów

Zimowy płyn do spryskiwaczy ma za zadanie przede wszystkim pomóc w oczyszczaniu zamarzniętych szyb. Jeśli ma zdać egzamin w chłodnych miesiącach, najważniejsze, by zawierał alkohol. To sprawi, że nie będzie zamarzał, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Co będzie nam potrzebne, by go zrobić?

  • Duża miska, garnek, lub baniak po gotowym płynie,
  • Chłodna woda, najlepiej demineralizowana lub porządnie przefiltrowana, by zminimalizować ilość kamienia,
  • Płyn do mycia naczyń,
  • Ocet,
  • Alkohol izopropylowy 70 procent.

Zimowy płyn do spryskiwaczy. Możesz go zrobić bez problemu w domu 

By zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy, do miski wlewamy cztery litry chłodnej wody. Dodajemy łyżkę płynu do mycia naczyń, 100 ml octu i 250 ml alkoholu. Powstałą mieszankę jak najszybciej przelewamy do zamykanych pojemników, by alkohol nie wyparował.

Nie tylko płyn do spryskiwaczy. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wymień opony na zimowe

Wraz z nadchodzącą zimą, nie tylko płyn do spryskiwaczy należy wymienić. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o oponach. Wielu kierowców wstrzymuje się z tą decyzją do pierwszego śniegu. Niestety to częsty błąd, który może nas srogo kosztować. Najbezpieczniej wymienić ogumienie, gdy temperatura spadnie i utrzyma się poniżej 7 stopni Celsjusza.

Więcej o: