Seniorzy czekają na te pieniądze. Czy w 2023 zostaną wypłacone? Jest informacja

Na dodatki w postaci 13. i 14. emerytury czekają miliony seniorów. Jest to bez wątpienia duże wsparcie w dobie panującej inflacji. Wiadomo już czy w 2023 najstarsi obywatele mogą spodziewać się wypłat.

Zgodnie z zapowiedziami rządu na konta seniorów w przyszłym roku wpłynie 13., ale i 14. emerytura. To z pewnością duże wsparcie dla domowego budżetu, dlatego czekają na nie miliony obywateli. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 14. emerytura zostanie na stałe? Pytamy wiceministra finansów

13. i 14. emerytura będzie wypłacona w 2023. "Pracujemy nad ustawą"

Dodatkowe świadczenie w postaci 13. emerytury po raz pierwszy zostało wypłacone w 2019 roku. Na zastrzyk gotówki w wysokości aktualnie obowiązującej minimalnej emerytury mogą liczyć wszyscy najstarsi obywatele bez względu na dochody. Dodatek zgodnie z ustawą będzie wypłacany co roku. 

Kinga Rusin Kinga Rusin zachwyca w mocno wyciętym kostiumie z dekoltem do pępka

14. emerytura pierwszy raz została wypłacona w 2021 roku dla osób ze świadczeniami do 2900 zł brutto (w przypadku pozostałych została zastosowana zasada "złotówka za złotówkę") i miała być świadczeniem jednorazowym. Rządzący zdecydowali się jednak na wypłatę dodatku w 2022 ponownie, a według ostatnich zapowiedzi "czternastki" pojawią się także w przyszłym roku. - 14. emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury. Jeśli minimalna emerytura w przyszłym roku będzie wynosiła 1588 zł brutto, to również na tym poziomie będzie 13. emerytura, a także 14. emerytura. Ale co do ostatecznego kształtu 14. emerytury jeszcze chwilę poczekamy, bo pracujemy nad ustawą – powiedziała w "Sygnałach Dnia" Programu I Polskiego Radia minister Marlena Maląg. 

Emerytura po mężu została podwyższona. Wdowy mogą otrzymać wyższe świadczenie po małżonku Te pieniądze spadkobiercy mogą przejąć po zmarłym. Wystarczy wniosek

Czy 15 emerytura 2023 jest możliwa? Jest odpowiedź sekretarza generalnego PiS

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wyborczą, posłowie PiS naciskali na prezesa Kaczyńskiego oraz premiera Morawieckiego odnośnie wypłaty 15. emerytur. Ostatecznie politycy mieli "dać zielone światło", aby "piętnastka" ma być wypłacona jednorazowo dla wszystkich seniorów bez względu na wysokość dochodów. Tym doniesieniom zaprzecza jednak sekretarz generalny partii, Krzysztof Sobolewski. - Nie toczą się żadne prace ani tym bardziej nie ma decyzji politycznej, dotyczącej wypłaty 15. emerytury. Umacniamy 13. oraz 14. emeryturę, która będzie stała i coroczna. - powiedział PAP Sobolewski, jak donosi polskieradio24.pl. 

Więcej o: