Jak schudnąć z twarzy? Wystarczy 15 minut dziennie, aby zauważyć efekty

Jak schudnąć z twarzy? Okazuje się, że spektakularne efekty można otrzymać już w kilka tygodni. Gdy zabiegi na twarz nie wystarczają, rozważ wykonywanie odpowiednich ćwiczeń i zrezygnowanie z jedzenia niektórych produktów. Sprawdź, co zrobić, by szybko wysmuklić twarz.

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swojej twarzy, możesz go odmienić już w kilka tygodni poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń i zmianę diety. Okazuje się, że czasem stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych i korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej nie wystarczy i warto podjąć inne działania. Sprawdź, jak skutecznie schudnąć z twarzy i nadać jej jędrności. Choć wydaje się to trudne i czasochłonne, odpowiednim ćwiczeniom wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut dziennie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chcesz schudnąć? Ostra papryczka przyspiesza przemianę materii

Co zrobić, żeby schudnąć na twarzy? Rozważ zmianę diety

Warto pamiętać, że gromadzenie się tkanki tłuszczowej trwa kilka lat i nie da się jej pozbyć z twarzy w kilka dni. Jeśli chcesz schudnąć i wysmuklić buzię, istotne jest zdrowe odżywianie i zrezygnowanie z produktów, takich jak:

  • fast-foody - sprzyjają tyciu
  • słodycze i napoje gazowane — zwiększają ryzyko nadwagi
  • słone przekąski — zatrzymują w organizmie płyny
  • alkohole — odwadniają organizm.

W zamian warto jeść więcej warzyw i owoców, ryb, jaj, chudego mleka czy awokado i orzechów, które są źródłem zdrowych tłuszczów. Warto zwrócić też uwagę na dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Nawodnienie wpływa pozytywnie na jędrność skóry i jej nawilżenie, a także wspiera w walce z nadprogramowymi kilogramami i zapobiega magazynowaniu płynów, które często są źródłem opuchniętej twarzy.

Jak schudnąć? Gdy zabiegi na twarz nie wystarczają, sprawdź, jakie efekty przyniosą te ćwiczenia

Ciekawym sposobem na wysmuklenie buzi są ćwiczenia z zakresu jogi twarzy. Już kilka minut dziennie wystarczy, by uzyskać spektakularne efekty w 3-4 tygodnie. To również sposób na ujędrnienie skóry, zlikwidowanie drugiego podbródka, wygładzenie zmarszczek, a nawet wyrównanie kolorytu. Przykładowe ćwiczenia, które pomogą odchudzić twarz:

  1. Nabierz w usta powietrze, tak, by mocno wypchnąć policzki. Przesuwaj je w buzi z jednej strony na drugą, a później wolno wypuść z ust. Za każdym razem wykonuj 5-7 powtórzeń.
  2. Oprzyj podbródek na złączonych dłoniach i przyciskaj twarz w dół przez około 10 sekund. Za każdym razem wykonaj około 10 powtórzeń. To dobry sposób na odchudzenie szyi i podbródka.
Więcej o: