Jak pozbyć się wilgoci z auta? Wsyp do skarpetki i połóż na desce rozdzielczej, a problem zniknie

Jak pozbyć się wilgoci z auta? Jego nadmiar negatywnie wpływa na zdrowie. Okazuje się, że problem można rozwiązać, stosując produkty, które z pewnością mamy w domu. To właśnie z ich pomocą przygotujesz prosty i skuteczny pochłaniacz wilgoci, który zlikwiduje nadmiar wody.

Jeśli chcesz zwalczyć popularny jesienny problem, jakim jest nadmierna wilgoć w samochodzie, przygotuj w domu odpowiedni pochłaniacz. Choć te, które oferują sklepy są skuteczne, mogą być sporym wydatkiem. Z tego względu warto skorzystać z tańszej alternatywy. Wystarczy zastosowanie produktów, które możliwe, że masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Sprawdź, czy masz w domu te produkty. To z nich przygotujesz pochłaniacz wilgoci

Jesienią i zimą wielu kierowców boryka się z nadmierną wilgocią w samochodzie, która sprawia, że szyby parują. Problem może się okazać niebezpieczny podczas jazdy — zmniejszy widoczność, przez co narazi kierowcę, pasażerów czy przechodniów na niebezpieczeństwo. Choć istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego kłopotu, jednym z najprostszych jest zastosowanie domowego pochłaniacza z silikonowego żwirku dla kota, który ze względu na swoje higroskopijne właściwości świetnie pochłania wilgoć.

Wystarczy wsypać niewielką ilość do bawełnianego woreczka, gazy lub skarpetki, związać dokładnie pakunek sznurkiem lub zabezpieczyć go gumką i umieścić na desce rozdzielczej przy przedniej szybie samochodu. Jeśli nie masz żwirku, możesz zastąpić go solą lub sodą oczyszczoną. Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczanie w zawilgoconych miejscach saszetek z herbatą.

Jak pozbyć się wilgoci z auta? Oprócz stosowania domowych pochłaniaczy zwróć na to uwagę

Domowe pochłaniacze wilgoci do samochodu są skuteczne, jednak warto też zwrócić uwagę na przyczyny występowania problemu. Najczęstszą jest nieszczelna kabina, zużycie uszczelek czy nieodpowiednie dopasowanie elementów przy szybach, drzwiach i klapie od bagażnika. Należy również sprawdzić, czy wentylacja w samochodzie nie jest wadliwa i co jakiś czas usuwać z niej gałęzie i liście. Kłopoty z nadmierną wilgocią w aucie zazwyczaj nasilają się w okresie jesienno-zimowym, gdy różnice między temperaturami w kabinie i na dworze są duże. Nie pomagają też śnieg i deszcz wnoszone na butach do środka, dlatego warto zawsze otrzepywać je z nadmiaru wody i nie pozostawiać w samochodzie mokrych wycieraczek.

Więcej o: