Jak pozbyć się szczurów? Ludzie uwielbiają ten owoc, a to skuteczny odstraszacz gryzoni

Szczury skutecznie potrafią utrudnić życie. Nie tylko wyrządzają wiele szkód, lecz także przenoszą różne choroby, które mogą być niebezpieczne dla ludzi. Są to jednak bardzo inteligentne gryzonie i nie tak łatwo je przegonić. Jak pozbyć się szczurów w skuteczny sposób? Sięgnij po produkt z kuchni.

Szczury nie tylko uprzykrzają życie, lecz także roznoszą choroby, które są dla nas naprawdę niebezpieczne. Histoplazmoza czy choroba Weila to tylko niektóre schorzenia, jakich możemy się nabawić przez kontakt z tymi gryzoniami. Co zrobić, aby się ich pozbyć? Poznaj domowe i tanie sposoby!

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczury mogą wyrządzić wiele szkód. Dlaczego chowają się w domach?

Szczury chowają się w domach i pomieszczeniach gospodarczych, by znaleźć bezpieczne schronienie. Problem ten nasila się szczególnie jesienią oraz zimą, gdy temperatury drastycznie spadają. Warto się ich jednak pozbyć, ponieważ mogą wyrządzić wiele szkód. Gryzonie te nie tylko przegryzają kable i niszczą różne sprzęty, lecz także roznoszą wiele chorób niebezpiecznych dla ludzi. Jak pozbyć się szczurów w bezpieczny, domowy sposób?

Jak pozbyć się szczurów? Te sposoby pomogą je przegonić

Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, by pozbyć się szczurów. Niektórzy sięgają po drastyczne rozwiązania, jakimi są pułapki oraz trutki. Można jednak skorzystać z domowych, humanitarnych trików, które raz na zawsze pomogą spłoszyć gryzonie z posesji. Większość potrzebnych produktów pewnie masz już nawet w domu. Rozłóż je w miejscach, gdzie pojawiają się szczury, a więcej nie będziesz mieć z nimi problemu.

Do odstraszenia gryzoni sprawdzi się:

  • Cytryna - jej plasterki wydzielają zapach, który skutecznie je odstrasza.
  • Kostka do toalet - wystarczy ją rozkruszyć lub podzielić na kilka części. 
  • Pieprz cayenne - rozsyp go w newralgicznych miejscach, a szczury wyniosą się z domu.
  • Czosnek - jego intensywny zapach drażni gryzonie, więc chętnie opuszczą kryjówkę.
  • Rumianek - zarówno świeży, jak i suszony skutecznie odstraszy szczury.
  • Olejek miętowy - olejki eteryczne mają intensywne zapachy, a miętowy szczególnie drażni gryzonie. Wystarczy kilka kropli, by je wypędzić.

Po skutecznym przepędzeniu szczurów warto załatać wszelkie dziury i szczeliny, którymi mogły się dostać do domu lub pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu gryzonie z pewnością nie powrócą.

Więcej o: