Jak często zmieniać piżamę i pościel? Wiele osób popełnia błąd robiąc to raz na tydzień

Jak często zmieniać pościel i piżamę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Chodzi przede wszystkim o zachowanie regularności, która uchroni nas przed niektórymi chorobami, a my utrzymamy organizm w zdrowiu. Sprawdź, co jaki czas najlepiej zmieniać odzież do spania oraz pościel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest regularne zmienianie pościeli, w której śpimy codziennie oraz piżamy, którą zakładamy do snu. Zachowując systematyczność, możesz uchronić się przed kilkoma problemami zdrowotnymi.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak często prać pościel i piżamę? Wiele z nas popełnia ten błąd

Czasami zdarza się, że podczas natłoku codziennych obowiązków, przez co zapominamy o takich czynnościach, jak zmiana pościeli czy piżamy. W konsekwencji robimy to np. raz na kilka tygodni. Okazuje się, że takie działanie jest błędem, z którego nie każdy zdaje sobie sprawę. Materiały, które często mają styczność z ciałem, naskórkiem oraz potem stają się siedliskiem bakterii i roztoczy, a te z kolei mają negatywny wpływ na zdrowie.

  • Gdy kładziesz się do snu wieczorem bezpośrednio po umyciu, zmiana pościeli raz na tydzień, może okazać się zupełnie wystarczająca.
  • Jeśli wolisz brać poranny prysznic lub kąpiel, to zdecydowanie lepiej dokonywać zmiany pościeli co trzy, cztery dni, zaś piżamy nawet codziennie.
  • Gdy bardzo się spocisz, należy nie zwlekać z wymianą pościeli i piżamy i zrobić to od razu.

Jak często prać ręczniki? Rób to regularnie, żeby nie narażać się na kontakt z bakteriami

Pranie ręczników bezpośrednio po ich zakupie ze sklepu jest oczywistością. W przypadku regularnie używanych przez nas materiałów warto je odświeżać co ok. 4-5 użyć. Szczególnie przy dużym zawilgoceniu łazienki. Wielokrotne wycieranie ciała w ten sam ręcznik bez wcześniejszego czyszczenia naraża nas na kontakt z bakteriami. Pozbędziesz się ich właśnie podczas prania, najlepiej w temperaturze 60 stopni przy niskich obrotach. Pamiętaj również o zapoznaniu się z zaleceniami od producenta znajdującymi się na metce.

Więcej o: