Rozpuść w ciepłej wodzie i umyj podłogę. Zapomnisz o smugach i czasochłonnym szorowaniu

Czym umyć podłogę, by nie było smug i lśniła jak nowa? To pytanie zadaje sobie wiele pań domu. Gdy drogie detergenty ze sklepu nie dają rady, warto rozważyć zastosowanie prostych mieszanek zrobionych samodzielnie w domu. Okazuje się, że mogą być skutecznym sposobem na brud i smugi.

Jeśli masz już dość nieestetycznych smug po każdym myciu podłogi, sprawdź, jakie efekty przyniesie zastosowanie domowych płynów do podłóg. Okazuje się, że samodzielnie przygotowane mieszanki w niczym nie ustępują drogim detergentom ze sklepu, które zazwyczaj pienią się i pozostawiają brzydki osad. W pierwszej kolejności zajrzyj do szafek i upewnij się, że masz w domu odpowiednie produkty, a następnie rozpuść je w wodzie. To niezawodny trik, dzięki któremu odetchniesz z ulgą, a po sprzątaniu rozsiądziesz się wygodnie w fotelu i zachwycisz czystością paneli.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak myć podłogę, żeby była czysta? Zanim podejmiesz działania, przygotuj powierzchnię w odpowiedni sposób

Zanim rozpoczniesz mycie podłogi płynem, odpowiednio ją przygotuj i pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad, dzięki którym nie uszkodzisz paneli.

  1. Odkurz podłogę, by pozbyć się piasku i innych drobinek, których pocieranie może doprowadzić do zarysowania powierzchni.
  2. Zawsze dokładnie wyżymaj mop, ponieważ panele mogą puchnąć od nadmiaru wody i detergentów. 
  3. Nie nakładaj detergentów bezpośrednio na podłogę, gdyż możesz ją w ten sposób uszkodzić.

Czym najlepiej myć podłogę? Rozpuść kostkę w ciepłej wodzie i zobacz, co się stanie

Tabletki do zmywarki zazwyczaj służą nam do mycia talerzy, jednak okazuje się, że świetnie sprawdzą się też jako detergent do mycia podłogi. Dzięki nim powierzchnia zalśni czystością, a ty szybko zrezygnujesz z drogich specyfików i zapomnisz o żmudnym szorowaniu. Sposób ze względu na świetne efekty cieszy się coraz większą popularnością. Kapsułki zmiękczają wodę, nabłyszczają, a także rozpuszczają resztki jedzenia i tłuszcz. Rozpuść 1 tabletkę w 2 l ciepłej wody i wyczyść wybraną powierzchnię. W tym celu dobrze sprawdzi się mop z końcówką z mikrofibry lub gąbka do naczyń. Warto dobrać sprzęt w zależności od tego, czy zamierzamy umyć podłogę punktowo, czy wyczyścić ją całą.

Jak umyć podłogę, żeby nie było smug? Wlej do wody trzy łyżki tego produktu i zaskocz się efektem

Oprócz tabletek do zmywarki dobrze sprawdzi się też zastosowanie mieszanki na bazie wody i octu. Okazuje się, ze samodzielne przygotowanie płynu do mycia podłóg jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą 3 łyżki octu, 2 l wody i 15 kropel ulubionego olejku zapachowego. Ostatnim krokiem jest dokładne umycie podłogi.

Więcej o: