Oto najlepszy sposób na siwe włosy. Kosztuje tylko 5 zł, a zadziała lepiej niż wizyta u fryzjera

Siwe włosy, pojawiające się na głowie dla wielu kobiet nie są powodem do radości. Zanim jednak udasz się do fryzjera lub sięgniesz po farbę do włosów, wypróbuj fantastyczny, domowy sposób. Kosztuje mniej niż 5 złotych, a efekt może cię zaskoczyć!

Pierwszych siwe kosmyki zauważone na swojej głowie mogą wywołać wiele emocji. Uważa się to za jedną z pierwszych oznak starzenia, jednak coraz częściej siwienie zaczyna dotykać również osoby w kwiecie wieku. Jak ukryć siwe włosy za pomocą taniego, domowego sposobu?

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Siwienie dotyka też młodych ludzi. Dlaczego siwe kosmyki tak szybko pojawiają się na głowie?

Żyjemy w czasach, w których stres i pośpiech dominują naszą codzienność. Dla wielu osób jest to główna przyczyna, przez którą na ich głowach pojawiają się siwe kosmyki. Wyeliminowanie tych czynników może zmniejszyć nasilenie pojawiania się siwych kosmyków, jednak często nie da się zupełnie odciąć od stresujących bodźców.

Wpływ na siwienie mogą mieć również uwarunkowania genetyczne, których właściwie nie da się powstrzymać. Jednak często zdarza się, że siwe włosy są wynikiem niewłaściwej diety oraz niedoborów. Warto wówczas zażywać biotynę i melaninę oraz włączyć do codziennego jadłospisu jagody. Zadbanie o swoje zdrowie może widocznie przyczynić się do kondycji włosów, a więc w pewnym stopniu zahamować siwienie.

Jak ukryć siwe włosy bez farbowania? Domowy sposób, który kosztuje mniej niż 5 złotych

Często możemy nie być świadomi, że rozwiązanie problemu znajduje się tuż pod naszym nosem. Kawosze zdziwią się, że ich ulubiony napój stanie się też elementem pielęgnacji włosów, która pomoże pozbyć się siwych pasm. Jak to zrobić?

Wystarczy zalać 8 łyżeczek zmielonej kawy 100 ml gorącej wody. Filiżankę z naparem należy przykryć i odstawić do zaparzenia na 10 minut. Po tym czasie maskę należy nałożyć na włosy, a po 30 minutach dokładnie spłukać i umyć głowę, jak zawsze.

Ten domowy, naturalny sposób świetnie sprawdzi się u osób z ciemnymi włosami. Pomoże przyciemnić siwe kosmyki, jednak trzeba pamiętać o regularnym nakładaniu maski kawowej. Taki zabieg warto przygotować raz w tygodniu i stosować go co najmniej przez miesiąc. Trzeba mieć na uwadze, że kawa nie zadziała tak, jak profesjonalne farbowanie. To jedynie naturalny sposób na przyciemnienie siwych pasm.

Więcej o: