Postaw ją w kuchni i zapomnij o molach spożywczych. Problem zniknie w kilka godzin

Mole spożywcze są bardzo uciążliwymi insektami. Gdy pojawią się w kuchni, bardzo trudno się ich pozbyć, a nierówna walka może się ciągnąć tygodniami. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe triki i sposoby, które stosowały już nawet nasze babcie.

Mole spożywcze to uciążliwe insekty, z którymi mało kto chciałby mieć bezpośrednią styczność. Ich larwy najczęściej zagnieżdżają się w produktach sypkich, takich jak mąka, kasza czy ryż. Z tego względu częstym zjawiskiem jest przynoszenie insektów do domu ze sklepu. Szkodniki lubią suche i ciemne miejsca i choć nie wyrządzą krzywdy człowiekowi, ich widok może obrzydzić lub zmrozić krew w żyłach — zwłaszcza że są większe niż mole odzieżowe. Niestety nigdy nie odchodzą same i bardzo szybko się rozmnażają, dlatego pozbycie się ich może być nie lada wyzwaniem. Zauważenie choć jednego okazu to czas, by podjąć walkę i zastosować domowe sposoby oraz pułapki, które skutecznie rozwiążą problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Czego boją się mole spożywcze? Przygotuj pułapkę z prostych produktów

Jeśli chcesz pozbyć się moli spożywczych, warto przygotować pułapkę zapachową i postawić ją w kuchni na parapecie, stole lub w szafce. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na wytępienie szkodników. Wystarczy wlać do niewielkich miseczek lub spodeczków ocet jabłkowy, lub wino. Szkodniki zwabione zapachem szybko utopią się w płynie. 

Jak pozbyć się moli spożywczych? Zwróć uwagę na utrzymanie porządku

Zamiast rozwiązywać problem moli spożywczych, warto nie dopuścić do tego, by w ogóle się pojawiły. Proste triki sprawią, że insekty nie zagnieżdżą się w mące czy kaszy, a nawet jeśli, to nie zdążą się rozmnożyć. Wystarczy przestrzeganie sprawdzonych zasad.

  1. Gdy zauważysz chociaż jednego insekta, wyrzuć do śmieci wszystkie otwarte produkty sypkie oraz makarony. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie zauważasz ich obecności, możliwe, że już podjęły się rozmnażania i złożyły jaja w suchych, zaciemnionych opakowaniach.
  2. Kup przezroczyste, zamykane pojemniki do przechowywania żywności. Takie naczynia w ostatnim czasie zyskują na popularności. Nic dziwnego, ponieważ stanowią świetną ochronę przed molami i innymi czynnikami zewnętrznymi, a w dodatku umożliwiają stale kontrolowanie zawartości bez potrzeby otwierania wieczka.
  3. Skieruj na mole z kuchennej szafki włączoną suszarkę do włosów. Gorące powietrze to szybki sposób na pozbycie się insektów, które nie cierpią wysokiej temperatury. Warto też często wietrzyć pomieszczenia.
Więcej o: