Jak połączyć się z WiFi, nie znając hasła? Są na to dwa niezawodne sposoby

Próbujesz połączyć się z WiFi, ale zapomniałaś hasła? Jeśli urządzenie było już wcześniej powiązane z routerem, nie masz powodu do obaw. Są dwa sposoby, które umożliwią ci nawiązanie połączenia.

Wbrew pozorom połączenie się z WiFi, jeśli nie znamy hasła, nie jest wcale takie trudne. Oczywiście mowa o osobach, których urządzenia były już wcześniej powiązane z routerem. Są dwa sposoby, o których warto wiedzieć. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy Internet jest zły?

Jak połączyć się z WiFi bez hasła? Przyda się WPS 

WPS, czyli Wi-Fi Protected Setup to technologia, która korzysta z zabezpieczeń typu WPA Personal lub WPA2 Personal. Wiele routerów jest wyposażonych w tę opcję. Sprawdzić to można, zerkając czy znajduje się na nim specjalny przycisk. Po jego wciśnięciu sieć staje się dostępna dla wszystkich urządzeń znajdujących się w pobliżu. Na ekranie telefonu czy też laptopa wystarczy wybrać odpowiednią opcję i zaczekać chwilkę na autoryzację połączenia. WPS można oczywiście zabezpieczyć również hasłem w formie czterocyfrowego kodu PIN. Będzie on zdecydowanie łatwiejszy do zapamiętania. 

Jak połączyć telefon z routerem bez hasła? Wykorzystaj kod QR

Jeśli chcemy połączyć telefon z siecią, to możemy wykorzystać jeszcze jeden sposób. Będzie on wymagał ściągnięcia aplikacji do generowania kodów QR, która udostępnia hasło do routera. W jaki sposób to działa? Należy wprowadzić do apki odpowiednie dane, a wówczas wyświetli nam się hasło w formie kodu do zeskanowania. Można je wydrukować i powiesić na ścianie, aby każdy z odwiedzających nas gości mógł w kilka sekund połączyć się z siecią. Będzie to o wiele prostsza forma niż dyktowanie hasła za każdym razem, a te często nie należą do najprostszych. 

Więcej o: