Rozpocznij dzień od tego napoju. Wystarczy jedna szklanka, aby twój organizm był ci wdzięczny

Rano od razu po przebudzeniu sięgasz po filiżankę kawy? Chociaż nie szkodzi to naszemu organizmowi, zbyt częste picie tego napoju może być już niebezpieczne. Zamiast tego warto sięgnąć po napar, który także pobudzi do działania.

Kawa to najpopularniejszy pobudzacz, po który sięga z rana wielu nas. Nie ma żadnych, udowodniono naukowo, negatywnych skutków picia napoju przed spożyciem pierwszego posiłku. Kawa może jednak uzależnić, a nadmierne jej spożywanie może prowadzić do uczucia niepokoju. Co, zamiast niej warto pić rano na pusty żołądek? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co pić rano zamiast kawy? Zielona herbata pobudzi cię równie dobrze! 

Rano potrzebujesz zastrzyku energii? Zamiast kawy sięgnij po filiżankę zielonej herbaty parzonej przez 2-3 minuty. Napar wspomaga metabolizm wątroby i oczyszcza organizm z toksyn. Zielona herbata dodatkowo obniża poziom cukru i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Picie naparu może mieć pozytywny wpływ także na próchnicę zębów, układ odpornościowy, złe samopoczucie i choroby układu krążenia. Warto jednak pamiętać, że picie samych płynów na pobudzenie nie wystarczy. Należy także zadbać po przebudzeniu o odpowiednio zróżnicowany posiłek.

Ten napój może działać cuda. Rano pamiętaj o wodzie z cytryną 

Woda z cytryną to najprostszy napój, po jaki możemy sięgnąć zaraz po przebudzeniu się. Przede wszystkim nawadnia organizm, ale także wspomaga procesy trawienne. Woda z cytryną wspomaga także samooczyszczanie się organizmu z toksyn, obniża poziom cholesterolu i jest przydatna w nadciśnieniu. Chroni przed zakwaszeniem organizmu i zmniejsza ryzyko wrzodów żołądka. Jeśli nie odpowiada ci smak cytryny, wzbogać płyn o dodatek mięty lub imbiru. 

Więcej o: