Czym umyć kabinę prysznicową? Wymieszaj 1:1, spryskaj szybę, odczekaj 10 minut i spłucz

Czyszczenie kabiny prysznicowej nie należy najprzyjemniejszych domowych obowiązków. Często, aby usunąć zalegający na jej powierzchni osad i zacieki potrzeba wiele godzin wypełnionej mozolnym szorowaniem. Przedstawiamy, niezawodne i domowe sposoby, dzięki którym będzie to trwało zdecydowanie krócej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W sklepie, dostępnych jest wiele detergentów, na których znajdują się etykiety z informacjami o poskromieniu wszelkich zalegających zabrudzeń. Jednak nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Wtedy warto przemyśleć zastosowanie alternatywnych, domowych rozwiązań, które nie nadszarpną naszego budżetu i mają uniwersalne zastosowanie. Pierwszą zasadą, dzięki której twoja kabina prysznicowa pozostanie w nienagannym stanie i będzie zachwycać blaskiem, jest... jej regularne czyszczenie. Stosowanie jej znacznie ułatwi nam rutynowe sprzątanie łazienki.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Domowy sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej. Zapomnij o detergentach!

Domowe receptury to świetne rozwiązanie na każdą kieszeń, dzięki której twoja kabina prysznicowa będzie zachwycać wyglądem. Najczęstsze problemy to zalegające osady i zacieki na jej powierzchni. Uporasz się z nimi z użyciem octu i wody.

  1. Wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1:1.
  2. Całość przelej do butelki ze spryskiwaczem.
  3. Spryskaj szybę.
  4. Odczekaj 10 minut.
  5. Po tym czasie wszystko spłucz.
  6. Przetrzyj do sucha.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Sięgnij po produkt z kuchni

Drugą opcją, dzięki której usuniesz z powierzchni kabiny prysznicowej, zabrudzenia z osadów z mydła i kamienia z wody jest użycie... kwasku cytrynowego. Wystarczą jedynie dwie łyżki produktu wsypane do niepełnej szklanki z wodą. Mieszanką przelaną do spryskiwacza spryskaj całą szybę i przetrzyj całość.

Czym umyć kabinę prysznicową z zacieków? Wypróbuj i przekonaj się sam

Dla miłośników odmiennych sposobów czyszczenia metodą na czystą kabinę prysznicową jest użycie wina. W tym przypadku świetnie sprawdzi się biały trunek wymieszany z wodą w proporcji 1:1. Wymieszane składniki przelej do spryskiwacza, a następnie rozpyl na szybę. Po kilku minutach spłucz całość wodą.

Więcej o: