Niekorzystna przerwa świąteczna 2022. Wystarczy dobrać 4 dni urlopu, aby mieć aż 9 dni wolnego

W tym roku nie wszyscy mogą być zadowolenie z tego, jak wypada przerwa świąteczna. 2022 rok układa się niezbyt korzystnie, ale wystarczy złożyć wniosek o urlop, by przygotować sobie ponad tydzień wolnego. Kiedy jest przerwa świąteczna 2022 i jak ją sobie przedłużyć? Podpowiadamy.

Wiele osób zaczęło już się wczuwać w magię nadchodzących świąt. Jest ku temu wiele sprzyjających warunków, jednak ten nastrój może nie potrwać długo. Wszystko przez to jak układa się przerwa świąteczna 2022. Dni wolnych nie będzie zbyt dużo, jednak wystarczy złożyć wniosek o urlop, by cieszyć się naprawdę długim urlopem. Jak to zrobić?

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak w tym roku wypadają dni wolne? Grudzień 2022 zaskakuje niekorzystnym ułożeniem

Jak to zwykle bywa, wszystko, co dobre kończy się nie wiadomo kiedy. Przerwa świąteczna 2022 wielu osobom minie błyskawicznie, ponieważ dni wolne układają się w kalendarzu naprawdę niekorzystnie. 24 grudnia, czyli Wigilia i 31 grudnia, czyli Sylwester przypadają w sobotę. Natomiast pierwszy dzień świąt, który jest 25 grudnia oraz 1 stycznia przypadają w niedzielę. Wychodzi więc na to, że przez takie ułożenie kalendarza przepadają 2 dni, które zwykle są ustawowo wolne od pracy. Jaki wniosek o urlop należy wypisać, by jednak cieszyć się dłuższym świętowaniem?  

Kiedy jest przerwa świąteczna 2022 i jak ją sobie przedłużyć? Złóż wniosek o urlop

Jak w nadchodzącym czasie wypada przerwa świąteczna? 2022 rok układa się niezbyt przychylnie. Wigilia przypada w sobotę, więc tegoroczne świętowanie trwa jedynie do poniedziałku 26 grudnia. Przez to od sylwestrowego weekendu dzielą nas 4 dni pracy. Warto więc złożyć wniosek o urlop na ten czas, by łącznie zyskać aż 9 dni wolnego. Taka perspektywa zupełnie zmienia postać rzeczy i jeśli ktoś może sobie pozwolić na wzięcie urlopu, jego świętowanie znacznie się przedłuży. 

Więcej o: