Oto gwiazdy bez matury. Którzy celebryci nie zdali egzaminu dojrzałości?

Powszechnie przyjęło się, że zdany egzamin maturalny jest przepustką do lepszej przyszłości. Choć jest w tym trochę racji, niektórzy pokazują, że nie potrzeba "papierka", by spełnić swoje marzenia o karierze i osiągnąć zawodowy sukces. Które gwiazdy nie zdały egzaminu dojrzałości?

Przez lata matura uważana była za najważniejszy test, który czeka młodych ludzi. Z tego powodu nazywano ją "egzaminem dojrzałości" i uważano, że jej pomyślne zdanie jest gwarancją sukcesu zawodowego. Choć rzeczywiście bywa pomocna, wiele sław udowadnia, że wystarczy determinacja i ogromna pasja, by zajść naprawdę daleko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Edyta Górniak o nowym singlu: Zastanawiałam się, czego teraz potrzebują ludzie: wypłakać się czy się podnieść?

Edyta Górniak, zamiast uczyć się do egzaminu, występowała na Broadway'u

Podczas gdy jej rówieśnicy zakuwali do matury, ona grała w musicalu "Metro" a Broadway'u. Edyta Górniak kilka dni temu skończyła 50 lat. Nie wstydzi się tego, że w młodości nie przystąpiła do egzaminu dojrzałości. Swoją naukę przerwała w technikum, gdyż postawiła na karierę. W rozmowie z Faktem przyznała: 

Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas.

W zeszłym roku maturę zdał jej syn, Allan. Piosenkarka przyznała, że nie wywierała na nim presji i pozwoliła, aby sam zadecydował, czy chce do niej podejść.

 

Pies wyżełKiedy nie głaskać psa? Pupil nie zawsze może mieć ochotę na czułości

Agnieszka Chylińska nie podeszła do matury. Wolała spełniać swoje marzenia

Agnieszka Chylińska swoją karierę muzyczną rozpoczęła w szkole średniej. Zamiast zdawać maturę, wolała spełniać się jako piosenkarka i występować na scenie. Jak podaje portal eDziecko, podczas koncertu na rozdaniu Fryderyków w 2006 roku postanowiła zażartować ze swojego wykształcenia.

25 lat, a ja ciągle przed maturą

- powiedziała.

 

Joy BeharZaskakujące wyznanie 80-latki. "Uprawiałam seks z kilkoma duchami"

Które gwiazdy osiągnęły sukces bez egzaminu maturalnego?

Do gwiazd, które nie potrzebowały "papierka", by spełnić swe marzenia i osiągnąć zawodowy sukces należą także m.in. Kayah, Paulina Młynarska, Andrzej Wajda, Robert Kubica, Radosław Liszewski, Zbigniew Hołdys, Kamil Bednarek, Szymon Majewski. Matury nie zdał również Lech Wałęsa. Znane i uwielbiane w Polsce gwiazdy zza oceanu, które nie zdały tamtejszego egzaminu dojrzałości to m.in. Johnny Depp, Rihanna, Daniel Radcliffe, Ryan Gosling czy Jennifer Lawrence.

Więcej o: