Oto gwiazdy bez matury. Którzy celebryci nie zdali egzaminu dojrzałości?

Powszechnie przyjęło się, że zdany egzamin maturalny jest przepustką do lepszej przyszłości. Choć jest w tym trochę racji, niektórzy pokazują, że nie potrzeba "papierka", by spełnić swoje marzenia o karierze i osiągnąć zawodowy sukces. Które gwiazdy nie zdały egzaminu dojrzałości?

Przez lata matura uważana była za najważniejszy test, który czeka młodych ludzi. Z tego powodu nazywano ją "egzaminem dojrzałości" i uważano, że jej pomyślne zdanie jest gwarancją sukcesu zawodowego. Choć rzeczywiście bywa pomocna, wiele sław udowadnia, że wystarczy determinacja i ogromna pasja, by zajść naprawdę daleko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Edyta Górniak o nowym singlu: Zastanawiałam się, czego teraz potrzebują ludzie: wypłakać się czy się podnieść?

Edyta Górniak, zamiast uczyć się do egzaminu, występowała na Broadway'u

Podczas gdy jej rówieśnicy zakuwali do matury, ona grała w musicalu "Metro" a Broadway'u. Edyta Górniak kilka dni temu skończyła 50 lat. Nie wstydzi się tego, że w młodości nie przystąpiła do egzaminu dojrzałości. Swoją naukę przerwała w technikum, gdyż postawiła na karierę. W rozmowie z Faktem przyznała: 

Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas.

W zeszłym roku maturę zdał jej syn, Allan. Piosenkarka przyznała, że nie wywierała na nim presji i pozwoliła, aby sam zadecydował, czy chce do niej podejść.

 

Agnieszka Chylińska nie podeszła do matury. Wolała spełniać swoje marzenia

Agnieszka Chylińska swoją karierę muzyczną rozpoczęła w szkole średniej. Zamiast zdawać maturę, wolała spełniać się jako piosenkarka i występować na scenie. Jak podaje portal eDziecko, podczas koncertu na rozdaniu Fryderyków w 2006 roku postanowiła zażartować ze swojego wykształcenia.

25 lat, a ja ciągle przed maturą

- powiedziała.

 

Które gwiazdy osiągnęły sukces bez egzaminu maturalnego?

Do gwiazd, które nie potrzebowały "papierka", by spełnić swe marzenia i osiągnąć zawodowy sukces należą także m.in. Kayah, Paulina Młynarska, Andrzej Wajda, Robert Kubica, Radosław Liszewski, Zbigniew Hołdys, Kamil Bednarek, Szymon Majewski. Matury nie zdał również Lech Wałęsa. Znane i uwielbiane w Polsce gwiazdy zza oceanu, które nie zdały tamtejszego egzaminu dojrzałości to m.in. Johnny Depp, Rihanna, Daniel Radcliffe, Ryan Gosling czy Jennifer Lawrence.

Więcej o: