Jak zakręcić włosy na legginsy? Sprytny trik na piękne fale bez użycia ciepła

Niemal każda włosomaniaczka zna sposób na uzyskanie pięknych fal lub loków z pomocą skarpetki. Takie wiązanie sprawia, że nasze pasma się nie niszczą i nie plączą, a ponadto mamy piękną fryzurę bez użycia ciepła. Okazuje się, że włosy można z sukcesem zakręcić także na legginsy czy koszulkę.

Ewa Zwolska, znana w sieci jako mewa_w_locie to popularna Instagramerka podróżnicza, która na swoim koncie dzieli się zdjęciami z wypraw czy filmikami edukacyjnymi i różnymi ciekawostkami. Przeszła wiele tras i szlaków długodystansowych, m.in. trasę Świnoujście — Hel, Główny Szlak Beskidzki, Główny Szlak Sudecki oraz przejechała na rowerze z Helu do Zakopanego. Obecnie mieszka i pracuje w Bieszczadach, w bacówce pod Małą Rawką. Na jej profilu nie brakuje także praktycznych treści. Jakiś czas temu podzieliła się ciekawym sposobem na kręcenie loków. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Sprytni trik na fale i loki. Potrzebujesz jedynie elementu garderoby

Zaplatanie i kręcenie włosów na skarpetkę to popularny trik, który stosują włosomaniaczki. Okazuje się, że to nie jedyny element garderoby, który pomoże nam zakręcić włosy. Swoim sprytnym sposobem na loki i fale bez użycia ciepła w nagraniu na Instagramie podzieliła się mewa_w_locie. Potrzebujesz jedynie legginsów lub koszulki oraz frotki do włosów.

Jak zakręcić włosy na noc z pomocą legginsów lub koszulki?

  1. Zwiń koszulkę (lub legginsy) w rulonik, tak, by rękawy (nogawki) były po bokach.
  2. Środek rulonu połóż centralnie na czubku głowy, tak by rękawy swobodnie zwisały po bokach.
  3. Pojedyncze pasma zawijaj na koszulkę. Dokładaj pasmo po paśmie.
  4. Włosy zawinięte na koszulce przełóż do tyłu i zwiąż gumką.

Rano delikatnie zdejmij koszulkę i ciesz się pięknymi, grubymi falami.

 

Stylizacja włosów z pomocą skarpetki. Włosomaniaczki uwielbiają ten sposób

Innym popularnym i prostym sposobem na fale bez użycia ciepła jest stylizacja za pomocą skarpetki. Wystarczy, że obetniesz z niej fragment na palce, a następnie zwiniesz, by przypominała frotkę. Włosy upnij w kucyka, podziel na dwie części i przełóż przez skarpetkę. Teraz dokładnie owiń ją pasmami. Na koniec, na kilkanaście minut zabezpiecz klamerką albo wsuwkami, by nie wypadały.

Więcej o: