Zaparowane okna? Mamy na to banalny trik. Potrzebne produkty masz w szafie i kuchni

Każdy z nas z pewnością przynajmniej raz w swoim życiu spotkał się z zaparowanymi oknami w domu. W okresie jesienno-zimowym może być to szczególnie uciążliwe. Dziś pokażemy wam dwa proste sposoby na to, by pozbyć się tego problemu.

Zaparowane okna  w naszych domach to naturalne zjawisko, które zauważamy zwłaszcza jesienią i zimą I zawsze, kiedy temperatura na zewnątrz znacznie różni się od tej panującej wewnątrz. Czasem wilgoć na szybach może pojawiać się bez wyraźniej przyczyny i utrzymywać na oknach nawet przez kilka godzin. Nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk pokaże wam kilka trików, dzięki którym pozbędziecie się problemu zaparowanych i mokrych okien.

Włóż ryż do pończochy i połóż przy oknie 

Jednym z niezawodnych sposobów na pozbycie się zaparowanych okien i wilgoci jest ryż. Większość z nas ma go w swojej kuchni. Wystarczy, że przesypiemy go do pończochy i położymy przy oknie. Co nam to tak naprawdę daje? Ryż bez problemu wchłonie wilgoć. Możecie również do środka dodać kilka kropel olejku eterycznego, dzięki czemu otrzymacie domowy odświeżacz do powietrza. Innym sposobem jest niezawodna soda oczyszczona. Jak ona działa? Zobaczcie sami. 

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 8 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: