Plamy na desce sedesowej? Spryskaj ją tym preparatem, a będzie czysta i lśniąca

Każdy dobrze wie, że podczas sprzątania najbardziej denerwujące są plamy, które trudno usunąć. Uporczywe zabrudzenia na desce sedesowej nie tylko są nieestetyczne, lecz także niehigieniczne. Jak więc skutecznie usunąć takie plamy? Spryskaj je tym preparatem, a deska będzie wyglądała jak nowa!

Każdy powinien poznać jeden, prosty trik, który znacznie ułatwia sprzątanie łazienki. Warto stosować go na co dzień, by cieszyć się czystą i śnieżnobiałą deską sedesową. Umyj ją każdego dnia, a pozbędziesz się żółtych, nieestetycznych plam oraz wielu zarazków. Co najlepiej się do tego sprawdzi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spryskaj deskę sedesową tym płynem, a efekty cię zaskoczą. Na co dzień używasz go w kuchni

Płyn, którego zwykle używasz w swojej kuchni, równie świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia deski sedesowej. Mowa tutaj oczywiście o spreju do czyszczenia piekarnika. Preparat ten wspaniale sobie poradzi w usuwaniu żółtych plam z sedesu. Jeśli do tej pory inne środki zawodziły, ten powinien sobie poradzić z uporczywymi zabrudzeniami. Wystarczy, że obficie spryskasz deskę sedesową płynem do mycia piekarników i pozostawisz go na 5-8 minut. Po tym czasie wyszoruj deskę, jak zwykle, a będzie wyglądała jak nowa!

Domowe sposoby na uporczywe plamy. Tym wyczyścisz deskę sedesową, żeby wyglądała jak nowa

Nie masz pod ręką preparatu do czyszczenia piekarnika? Nic straconego, możesz skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów, które również powinny sobie poradzić. Żółte plamy usuniesz z deski sedesowej przy pomocy specjalnej mieszanki. Przygotujesz ją, łącząc pastę do zębów z sodą oczyszczoną. Wyszoruj tym deskę, korzystając ze starej szczoteczki, a zobaczysz, jak zabrudzenia łatwo się usuwają.

Innym sposobem jest wykonanie mieszanki z pasty do zębów oraz wody utlenionej w proporcjach 1:1. Wyczyść z jej pomocą zabrudzoną deskę sedesową i pozostaw preparat na kilka minut. Po tym czasie dokończ sprzątanie, a efekty cię zaskoczą.

Więcej o: