Jak pozbyć się kuny? Nie trać czasu. Umieść to na poddaszu, a zwierzę zniknie na dobre

Zastanawiasz się, jak pozbyć się kuny domowej z poddasza? Najczęściej ukrywają się na strychach czy w ogrodach, przegryzają przewody w samochodach. Zobacz skuteczne i humanitarne sposoby walki ze szkodnikami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kuna domowa może mieć różne barwy szaty. Możesz spotkać osobniki posiadające barwy od ciemnobrązowej, aż po szarość. Cechą szczególnie charakterystyczną, po której rozpoznasz, z czym masz do czynienia, jest znajdująca się na podgardlu kuny pasek przypominający biały krawat. Ciągnie się on, aż po klatkę piersiową. Osiągają około 50 cm długości, nie wliczając w to ogona. Głównym pokarmem kuny domowej są zarówno pokarmy roślinne, jak i zwierzęce. Obecność kuny bardzo łatwo rozpoznać. Na poddaszu hałasuje, niszczy izolacje, przegryza kable, brudzi i zostawia odchody o bardzo nieprzyjemnym zapachu. W okolicy jej bytowania mogą znajdować się martwe ptaki, gryzonie i inne małe zwierzęta.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Wrzuć połówkę cytryny do zmywarki, a efekt cię zaskoczy! To niezawodny trik wielu pań domu Przekrój cytrynę na pół i wrzuć do zmywarki. Efekt? Spektakularny

Skuteczne sposoby na kunę domową. Preparaty zapachowe

W walce z kuną domową warto wykorzystać jeden z ich czułych punktów. Chodzi o bardzo czuły węch. Zapachy, które będą działać odstraszająco na ssaki to m.in.: sierść psa lub kota czy kostka do WC. Wybraną przez ciebie opcję umieść lub rozrzuć w miejscach, gdzie najczęściej pojawia się kuna i pamiętaj o regularnej wymianie, gdyż kuna szybko może przyzwyczaić się nawet do nieprzyjemnego dla niej zapachu. Wszystko rób w rękawiczkach, tak aby nie pozostawić zapachu ludzkiego ciała.

Możesz również skorzystać z dostępnych na rynku gotowych preparatów zapachowych w płynie, które odstraszą zarówno kuny, jak i inne gryzonie.

Storczyk Dodaj to do wody i podlej kwiaty. Storczyk zakwitnie jak nigdy!

Odstraszacz dźwiękowy. Skuteczna, lecz nie długotrwała metoda 

Odstraszacz dźwiękowy może okazać się skuteczny w pozbyciu się kuny z naszego otoczenia, lecz nie jest to sposób długotrwały. Kuna w końcu przyzwyczai się do dźwięku. Dźwięki powyżej 22 kH to odstraszacze kuny, które nie uszkadzają jej narządu słuchu. Powodują natomiast omijanie terenu szerokim łukiem.

Dzień Świętego Mikołaja 2022 już tuż tuż. Zdjęcie ilustracyjne Kiedy są Mikołajki 2022? Oto cztery zaskakujące ciekawostki

Zapobiegaj, zamiast walczyć! Sposób na kuny

Najlepszą metodą, która uchroni nas przed nieproszonymi gośćmi w domu, jest dokładne zabezpieczenie dachu i poddasza. Wszelkie wloty wentylacyjne na poddasze należy zabezpieczyć metalowymi taśmami perforowanymi lub stalowymi kratkami. Warto również wiedzieć, że gryzonie i kuny domowe nie lubią styropianu, zamiast tego preferują miękką wełnę mineralną.

Więcej o: