Weź ten produkt z kuchni i natrzyj nim buty. Oto niezawodny trik, aby wyglądały jak nowe

Czy wiesz, że produkty, które zwykle wykorzystujesz w kuchni, mogą być też świetnym środkiem do zabezpieczania butów? Deszcz, śnieg oraz błoto to doskonałe warunki do tego, by je przetestować. Poznaj niezawodne, domowe sposoby, które nadadzą twoim butom połysk. Będą wyglądały jak nowe!

Dbanie o buty i ich czystość komplikuje się, gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy. To czas, gdy śnieg, deszcz oraz błoto na co dzień mają kontakt z naszym obuwiem. Jak je zabezpieczyć, aby zanieczyszczenia tak łatwo do nich nie przylegały? Odkryj kilka świetnych sposobów, które od razu możesz wykorzystać. Potrzebujesz jedynie produktów, które prawdopodobnie masz już w domu!

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zaimpregnować buty domowymi sposobami? Ten trik sprawi, że zawsze będą wyglądały jak nowe

Jeśli w tym sezonie planujesz nosić buty ze skóry lub ekoskóry, koniecznie wypróbuj ten domowy trik. Dzięki niemu zawsze będą wyglądały na czyste oraz zadbane i nie będzie im straszny śnieg, błoto lub sól drogowa. Wystarczy, że sięgniesz do jednej ze swoich kuchennych szafek.

Weź miękką ściereczkę oraz olej kokosowy. Doskonale sprawdzi się również oliwa z oliwek oraz wazelina. Wystarczy, że nałożysz odrobinę oleju na ściereczkę i wmasujesz produkt w obuwie. Ten zabieg sprawi, że będą świetnie zabezpieczone.

Buty ze skóry oraz ekoskóry warto też potraktować roztopionym woskiem. Możesz wykorzystać do tego wosk pszczeli, sojowy lub po prostu roztopić świeczkę, którą masz w domu. Wmasowanie rozpuszczonego woku stworzy na obuwiu ochronny film. Jeśli jednak masz jasne buty, zrezygnuj z wosku pszczelego, który może zostawić na nich żółte ślady.

Tani sposób na odświeżenie wyglądu butów. Teraz deszcz, śnieg i błoto nie będą im straszne

A jak zabezpieczyć buty wykonane z zamszu? Istnieje jeden prosty sposób, który nie wymaga użycia specjalistycznych preparatów dostępnych w drogeriach. Wystarczy, że potrzesz obuwie wewnętrzną skórką banana. Spróbuj, a przekonasz się, że efekt jest zaskakujący.

Więcej o: