Nasącz waciki tym płynem i rozłóż w łazience. ozwiążesz uciążliwy problem

Czarny czy ciemnobrązowy nalot w łazience pojawia się dość często. Wpływ na to ma temperatura i wysoka wilgotność. Ze względów nie tylko estetycznych, ale również z uwagi na zagrożenie, jakie stwarza dla zdrowia, warto wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się pleśni. Wypróbuj sposób z wacikami!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pojawiająca się pleśń, grzyby i różnego rodzaju naloty to wynik działania kilku czynników. Szczególnie często z ciemnymi plamami spotkamy się w łazience. To właśnie w tym pomieszczeniu w domu panują idealne warunki do ich rozwoju. Chodzi o wysoką temperaturę, dużą wilgotność i utrudnioną wentylację. Nie jest to ani mile widziane, ani bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego wielu z nas próbuje się pozbyć pleśni i grzybów z łazienki, nie zawsze skutecznie.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Nasącz waciki tym produktem i rozłóż pod prysznicem. Pleśń i grzyb znikną!

Jeżeli zauważyłeś naloty z pleśni w łazience, to niezwłocznie powinieneś ją usunąć, bez względu na to, jaką ma barwę. Zagrożenie dla naszego zdrowia stanowi pojawiający się na ścianach, uszczelkach, fugach czy wokół brodzika i wanny nalot. Ciemnym nalotom często towarzyszy nieprzyjemny zapach stęchlizny. Wszędzie tam, gdzie regularnie zbiera się woda, może więc pojawić się pleśń.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie, ciemnych nalotów z łazienki jest zastosowanie preparatów zawierających chlor lub wybielacza. Nasącz nimi waciki kosmetyczne, a następnie rozłóż wokół miejsc, gdzie pojawia się pleśń. Całość pozostaw na noc, a rano wyszoruj powierzchnię szczotką i przemyj zimną wodą. Nigdy nie zmywaj środków z chlorem ciepłą lub gorącą wodą! Opary mogą doprowadzić do zatrucia.

Jak usunąć pleśń z łazienki? Domowe sposoby na wilgoć

Niewielki nalot możesz również usunąć z pomocą octu. Wystarczy, że nasączysz produktem waciki kosmetyczne i nałożysz na miejsca, w których występuje pleśń. Efekt wzmocnisz, dodając sodę oczyszczoną z odrobiną wody. Odczekaj ok. 15 minut i przystąp do czyszczenia szczotką i zakończ, spłukując wodą. 

Pamiętaj, że czyszczenie, nawet regularne nie pomoże pozbyć sie problemu na stałe. Zadbaj więc o odpowiednią wentylację w łazience, usuwaj nadmiar wody z szyb przy pomocy ściągaczki, a miejsca wokół wycieraj do sucha.

Więcej o: