Pamiętacie, jak poszło Joannie Kulig w "Idolu"? Dziś to aktorka światowego formatu

Joanna Kulig to niezwykle uzdolniona aktorka o niebywałym talencie wokalnym. Choć znamy ją głównie ze srebrnego ekranu, niewiele osób wie, że na scenie pojawiła się po raz pierwszy w programach "Szansa na sukces" i "Idol". Czym zajmuje się teraz?

Kariera Joanny Kulig nie zwalnia tempa. Ma na swoim koncie nie tylko wybitne role w polskich filmach. Możemy podziwiać ją także w zagranicznych produkcjach. Mało kto pamięta, że w telewizji po raz pierwszy pojawiła się już w 1998 roku. I to wcale nie jako aktorka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Kulig najlepszą europejską aktorką. Niesamowita reakcja gwiazdy

Początki kariery Joanny Kulig. Za pierwszą rolę otrzymała dwie nagrody

Joanna Kulig ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie. Za swoją pierwszą rolę w filmie "Środa czwartek rano" w otrzymała dwie nagrody. Mogliśmy podziwiać ją w takich serialach i filmach, jak "Czas honoru", "Sponsoring", "Na krawędzi", "Ida", "Zbrodnia", "Kler", "Miłość jest wszystkim", "O mnie się nie martw", "Pajęczyna". Była dwukrotną laureatką Orła a za rolę "Zimnej wojnie", gdzie wcieliła się w Zulę Lichoń, otrzymała Europejską Nagrodę Filmową. To właśnie po tym filmie jej kariera nabrała tempa. 

Joanna Kulig zdobywa sławę za oceanem. Gra w zagranicznych produkcjach

Joanna Kulig rozwija skrzydła za granicą. W 2022 roku mogliśmy ją podziwiać we francuskim filmie "Kompromat", gdzie wcieliła się w Svetlanę. Aktualnie bierze udział w nagraniach do amerykańskiej produkcji "She came to me". Zagra w niej u boku Anne Hathaway i Matthew Brodericka. Wcześniej pojawiła się m.in. w serialu "Hanna" czy "The Eddy".

 

Debiut Joanny Kulig na srebrnym ekranie. Wygrała odcinek talent show

Mało kto pamięta, że swój pierwszy debiut z szerszą publicznością miała dużo wcześniej. W 1998 wygrała odcinek "Szansy na sukces", podczas którego zaśpiewała "Między ciszą a ciszą" Grzegorza Turnaua. W koncercie finałowym sezonu zajęła 3 miejsce. Zaledwie kilka lat później, bo w 2002 roku, swoich sił spróbowała także w "Idolu", jednak nie dotarła do finału.

 
 

Joanna Kulig prywatnie

Joanna Kulig urodziła się 24 czerwca 1982 roku w Muszynce. Od lat związana jest z reżyserem filmowym, Maciejem Bochniakiem, z którym w 2019 roku doczekała się synka, Jana.

 
Więcej o: