Pożegnaj się ze zmarszczkami i przebarwieniami. Wypróbuj metodę kanapkową, która odmieni wygląd cery

Retinol to składnik, który jest bardzo cenny w pielęgnacji. Świetnie wygładza i ujędrnia skórę, jednak nieprawidłowo stosowany może powodować podrażnienia. Znamy jednak sposób na to, jak go wykorzystać, by pokochała go nawet delikatna i wrażliwa cera. Jak nałożyć retinol metodą kanapkową?

Wygładzanie zmarszczek metodą kanapkową staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, ponieważ jest to świetny sposób na aplikację retinolu, który bywa kapryśny. Jeśli chcesz wypróbować jego wspaniałe właściwości na skórze, na początek nakładaj go właśnie w taki sposób, by uniknąć podrażnień. Jak aplikować retinol metodą na kanapkę?

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjątkowe właściwości retinolu. Oto dlaczego pokochało go tak wiele kobiet

Retinol jest składnikiem, który przynosi fantastyczne efekty podczas pielęgnacji twarzy. To produkt z aktywną postacią witaminy A. Jak działa? Świetnie spłyca widoczne zmarszczki, ujędrnia skórę oraz pomaga zminimalizować widoczność przebarwień. Retinol doskonale sobie radzi również ze zmniejszaniem ilości wydzielanego sebum i poprawia nawilżenie skóry. Warto jednak pamiętać, że efekty mogą pojawić się dopiero po 2-3 miesiącach regularnego stosowania. 

Retinol sandwich, czyli nakładanie retinolu metodą kanapkową. Jak to zrobić?

Korzystanie z retinolu wbrew pozorom nie jest takie trudne. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym korzystanie z tego składnika przyniesie same korzyści. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy zacząć od stosowania niskiego stężenia retinolu. Warto rozpocząć swoją przygodę od serum, które ma 0,1-0,5% retinolu, by skóra wyrobiła sobie na niego tolerancję. 

Jak nakładać retinol metodą kanapkową? Na oczyszczoną oraz dokładnie umytą twarz należy nałożyć cienką warstwę ulubionego kremu do twarzy i poczekać, aż się wchłonie. Teraz przyszedł czas na retinol. Wystarczy wmasować w skórę serum wielkości grochu - taka ilość w zupełności wystarczy. Kiedy produkt się wchłonie, należy ponownie zaaplikować cienką warstwę kremu. Ten sposób świetnie sprawdzi się u osób początkujących lub takich, które borykają się z wrażliwą, delikatną cerą. Retinol można stosować podczas wieczornej pielęgnacji co 2-3 dni.

Więcej o: