Jakie kobiety są najszczęśliwsze i żyją najdłużej? Mężatki będą niepocieszone

Paul Dolan, behawiorysta z London School of Economics, jakiś czas temu opublikował wyniki swoich badań. Wynika z nich, że najszczęśliwsza grupa osób to niezamężne i bezdzietne kobiety.
Zobacz wideo Wieczorna rutyna pielęgnacyjna krok po kroku:

Co jakiś czas w mediach na całym świecie przypominane są wyniki pewnych badań naukowych, które zostały opublikowane w 2019 roku. Grupie naukowców przewodniczył ekspert ds. nauk behawioralnych z London School of Economics, prof. Paul Dolan.

To najszczęśliwsza grupa 

Naukowiec stwierdził, że niezamężne i bezdzietne panie są nie tylko zdrowsze, lecz także prawdopodobnie przeżyją kobiety, które założyły rodziny. Jak podkreślił, tradycyjne symbole powodzenia nie zawsze są skorelowane z poziomem życiowego szczęścia. - Najzdrowszą i najszczęśliwszą grupę stanowią panie, które nigdy nie wyszły za mąż ani nie miały dzieci - powiedział prof. Paul Dolan.

Jak wynika z badań, mężatki i matki częściej podupadają na zdrowiu, mają problemy psychiczne. I co ciekawe, deklaracje o szczęśliwym życiu z małżonkiem padają tylko i wyłącznie w jego obecności. Natomiast gdy ankieta przeprowadzana jest indywidualnie, wyniki wyglądają zupełnie inaczej.

Prod. Dolan: Nie zawracaj sobie tym głowy

Co ciekawe, w przypadku panów ślub i założenie rodziny działa jednak pozytywnie. Mężczyźni dzięki temu uspokajają się i czują wsparcie, co z kolei pozwala im się lepiej rozwijać, a nawet zarabiać więcej i żyć dłużej. - Powiem tylko tyle: jeśli jesteś mężczyzną, powinieneś prawdopodobnie się ożenić. Jednak jeśli jesteś kobietą, nie zawracaj sobie tym głowy - stwierdził prof. Paul Dolan.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: