Nigdy tego nie rób, kiedy chcesz skorzystać z publicznej toalety. Ten nawyk jest odrażający

Korzystanie z publicznej toalety może przysporzyć wiele problemów i często bywa niekomfortowe. Czasem jednak nie mamy innego wyjścia. Jak to zrobić w szybki oraz higieniczny sposób? Na pewno nie wykładaj deski papierem toaletowym. Dlaczego nie warto tego robić?

Okazuje się, że wykładanie deski toaletowej papierem to jeden z najgorszych pomysłów, jaki może przyjść nam do głowy podczas korzystania z publicznej ubikacji. Dlaczego ten sposób jest tak odrażający? To może cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy wykładanie deski sedesowej papierem jest dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź cię zdziwi

Częstym nawykiem przed skorzystaniem z publicznej toalety jest wykładanie deski dużą ilością papieru toaletowegoGdy byliśmy dziećmi, tego sposobu zwykle uczyli nas dorośli, jednak okazuje się, że to bardzo niebezpieczna wskazówka. Dlaczego?

Nie mamy wpływu na to, kto przed nami korzystał z toalety i w jaki sposób spuścił w niej wodę. Jeśli zrobił to bez opuszczenia klapy, bakterie mogły osadzić się nie tylko na desce, lecz także na papierze toaletowym, który zwykle jest umieszczony w pobliżu sedesu. Jeśli więc wyłożymy nim deskę, nie będzie miało to większego wpływu na higienę, ponieważ te same bakterie znajdują się na każdej z tych rzeczy.

Jak korzystać z publicznej toalety? Najbardziej higieniczny sposób, który zawsze się sprawdza

Niektórzy eksperci twierdzą, że publiczne toalety mogą być czystsze niż gąbki, którymi na co dzień myjemy naczynia. Jeśli jednak nie mamy wpływu na to, kto przed nami z niej korzystał, warto się zabezpieczyć przed bakteriami. Co zrobić, skoro wykładanie deski sedesowej papierem nie jest dobrym rozwiązaniem? Sprawdzi się jeden niezawodny sposób.

W miejscach publicznych warto korzystać z toalety w taki sposób, by nie dotykać ciałem do deski sedesowej. To najbardziej higieniczne rozwiązanie, które uchroni nas przed kontaktem z wieloma bakteriami. Po wszystkim należy również dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.

Więcej o: