Trzymaj WD-40 w kuchni. Błyskawicznie upora się z popularnym problemem

Nowy zlew niemal lśni czystością. Niestety, wraz z regularnym użytkowaniem matowieje, pojawia się na nim osad z kamienia czy trudne do usunięcia plamy z tłuszczu i resztek jedzenia. Jak w prosty i skuteczny sposób przywrócić mu dawny blask? Dzięki tym trikom zawsze będzie wyglądał jak nowy

Na każdym zlewozmywaku prędzej czy później pojawią się zacieki, smugi, osad z wody czy inne, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wystarczy dłuższa chwila lenistwa, nieposprzątane naczynia i resztki jedzenia, czy po prostu ciągły kontakt z twardą wodą. W jaki sposób szybko i bezproblemowo go wyczyścić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Czym myć zlewozmywak ze stali, by go nie uszkodzić?

Mimo że zlew ze stali nierdzewnej znany jest ze swojej odporności na wysokie temperatury, zarysowania i ścieranie, lepiej nie myć go drucianym zmywakiem czy szczotką. Także mleczko z granulkami czy proszki czyszczące mogą uszkodzić jego powierzchnię. Najlepiej sprawdzi się do tego gąbka czy ściereczka lub płyn do naczyń, choć nie tylko.

Jak wyczyścić zlew ze stali nierdzewnej, by z odpływu nie wydobywał się nieprzyjemny zapach?

Niezawodna okazuje się mieszanka sody oczyszczonej oraz octu. Najpierw wsyp do odpływu sodę oczyszczoną, a następnie zalej ją gorącą wodą. Odczekaj kilka minut i ponownie wsyp sodę. Tym razem wlej także trochę octu. Gdy zacznie bulgotać, zakryj odpływ z pomocą korka i odczekaj 20 minut. W tym czasie natrzyj zlew octem, posyp sodą i zostaw na kilka minut. Z pomocą miękkiej szmatki lub gąbki porządnie wyczyść powierzchnię, odkorkuj odpływ i spłucz wszystko ciepłą wodą.

Nietypowe zastosowanie popularnego spray'u. Wykorzystaj WD-40

Do mycia zlewu przyda się także popularny produkt, jakim jest WD-40. Wystarczy, że spryskasz nim cały zlew, odczekasz kilka minut i dopiero wtedy przystąpisz do czyszczenia z pomocą gąbki. Na koniec dokładnie opłucz powierzchnię ciepłą wodą i wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub ściereczką. WD-40 dobrze sprawdzi się także w przypadku usuwania kamienia w muszli klozetowej.

Prosty trik na błyszczący zlew. Natrzyj go produktem z kuchni

Na koniec mycia stalowego zlewozmywaka możesz wetrzeć w niego z pomocą ściereczki odrobinę oleju spożywczego. Sprawisz w ten sposób, że odzyska swój dawny blask i będzie wyglądał jak nowy.

Więcej o: