Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w aucie? Wystarczy, że masz w samochodzie tę rzecz

Zima i spadki temperatury znowu zaskoczyły kierowców. Śnieg i niepogoda powodują liczne problemy. Jednym z nich są zamarznięte szyby w aucie, które spędzają sen z powiek i wprawiają w zdenerwowanie nawet najspokojniejszych kierowców. Sprawdź, jak pozbyć się problemu.

Niespodziewane opady śniegu sprawiły, że wielu kierowców tłumnie ruszyło do zmiany opon z letnich na zimowe. Okazuje się, że niepogoda wywołuje też inne, poważne problemy, takie jak zamarzanie szyb w aucie. To częste zjawisko, zwłaszcza gdy nie przechowujemy pojazdu w garażu. Gdy wstajesz rano i chcesz udać się do pracy, a widok zamarzniętego samochodu podnosi ciśnienie szybciej, niż gorąca kawa, wykorzystaj proste sposoby, by pozbyć się kłopotu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chodakowska "z zacieszem" myje szyby

Jak odmrozić szyby w samochodzie? Zmień płyn do spryskiwaczy. Efekt przerośnie oczekiwania

Gdy zima nadchodzi wcześnie i znowu zaskakuje, nie zapomnij o wymianie płynu do spryskiwaczy z letniego na zimowy. Gdy ten, z którego korzystasz w lecie zdąży zamarznąć, nie można zrobić więcej, niż przestawić auto w cieplejsze miejsce i poczekać, aż się rozmrozi. Warto temu zapobiec podejmując wcześniejsze działania. Okazuje się, że przechowywanie płynu w specjalnym pojemniku pod maską samochodu i wykorzystanie go na czas to sposób na szybkie rozmrożenie szyby.

Jak odmrozić szyby w aucie? Proste i niezawodne sposoby

Oprócz zastosowania zimowego płynu do spryskiwaczy istnieją też inne, proste sposoby na odmrożenie szyby w samochodzie. 

  1. Wykorzystaj ciepłą wodę. Okazuje się, że oblanie nią zamarzniętych szyb przyspiesza likwidację lodu. Należy przy tym pamiętać, by woda nie była gorąca, co może przyczynić się do powstawania uszkodzeń. Odpowiednią temperaturę ocenisz poprzez upewnienie się, że ciecz w misce nie paruje.
  2. Zmieszaj wodę destylowaną z alkoholem w proporcji 1:3, przelej do butelki z atomizerem i spryskaj mieszanką zamarzniętą szybę. Efekt będzie podobny jak w przypadku zastosowania płynu do spryskiwaczy.

Jak odmrozić samochód? Zanim rozpoczniesz jazdę wykonaj odpowiednie działania

W zimie warto pamiętać, by przed rozpoczęciem jazdy dokładnie odśnieżyć samochód i rozmrozić szyby oraz lusterka. To podstawowy obowiązek każdego kierowcy, a poruszanie się po drodze pojazdem z pokrywą ze śniegu nie dość, że powoduje niebezpieczeństwo na drodze, to jeszcze grozi mandatem.

Więcej o: