Banalny sposób na czerwone plamy na twarzy. Nałóż kilka kropel na skórę i zmniejsz widoczność naczynek

Sezon jesienno-zimowy w okresie grzewczym nie jest łatwy dla posiadaczy cery naczyniowej. Wyjątkowo niskie temperatury sprzyjają powstawaniu nieestetycznych plam i pajączków. Jak odpowiednio przygotować skórę i wzmocnić jej barierę ochronną oraz zapobiec takim zmianom.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedną z problematycznych typów skóry jest cera naczynkowa. W wyniku działania wysokich oraz niskich temperatur na twarzy mogą pojawić się czerwone plamy, rumień czy pajączki. Taki rodzaj cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji, gdyż posiada większą skłonność do podrażnień z uwagi na swój wrażliwy i delikatny charakter.

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Czerwone plamy na twarzy. Sięgnij po olej z kocanki włoskiej

Popękane naczynia krwionośne, pojawiające się na twarzy w postaci pajączków to wyjątkowo częsta przypadłość u osób posiadających cerę naczynkową. Odpowiednie kosmetyki i preparaty mogą zapobiec powstawaniu czerwonych plam. Jednym z nich jest olej z kocanki włoskiej. Nie tylko uszczelnia barierę ochronną skóry, ale również działa obkurczająco, zmniejsza widoczność naczynek oraz ujednolica koloryt skóry. Regularne stosowanie tego taniego produktu, którego cena wynosi ok. od 10 do 30 złotych i może przynieść zadowalające efekty w postaci poprawy kondycji cery.

Kocanka włoska: działanie i właściwości. Jak stosować na twarz?

Kocanka włoska osiąga od 50 do 70 cm wysokości to roślina, która rośnie w okolicy Morza Śródziemnego. Ma żółte kwiatostany, a ze względu na smak często wykorzystuje się ją w kuchni. Kocanka słynie ze swoich właściwości takich jak: wspomaganie trawienia, wspieranie pracy układu moczowego, usuwanie z organizmu toksyn, łagodzenie obrzęków i zasinień, a także w pielęgnacji skóry z widocznym rumieniem. Olej z kocanki włoskiej świetnie sprawdzi się podczas zmywania makijażu lub w połączeniu z innym olejem o właściwościach nawilżających w pielęgnacji cery naczyniowej.

Więcej o: