Włóż miskę z octem do zmywarki, a będziesz zaskoczona. Ten sposób naprawdę działa

Z twojej zmywarki wydobywa się nieprzyjemny zapach i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? To może być znak wskazujący na to, że czas dokładnie wyczyścić urządzenie. Zamiast robić to, co zwykle, wypróbuj domowy sposób, który świetnie zadziała. Efekt po myciu cię zaskoczy.

Czyszczenie zmywarki to czynność, którą zwykle odwleka się w czasie. Nic dziwnego, tym bardziej, gdy często zapominamy o kupieniu odpowiednich środków. Nie musisz jednak ich mieć, by skutecznie wyczyścić zmywarkę. Wystarczy, że sięgniesz do kuchni po dwa niezawodne produkty, które ci w tym pomogą.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę? Przykre zapachy nie będą już problemem

Czyszczenie zmywarki bywa żmudne i czasochłonne. Szczególnie kiedy chcemy zrobić to naprawdę dokładnie. Jeśli jednak czujemy nieprzyjemny zapach z urządzenia, to znak, że najwyższy czas zająć się jego umyciem. Najważniejsze jest pozbycie się resztek jedzenia ze wszelkich zakamarków zmywarki. Możesz wyczyścić je zużytą szczoteczką do zębów, a mniej dostępne miejsca potraktować patyczkiem higienicznym lub wykałaczką. Dokładne wyszorowanie zakamarków, w których gromadzą się resztki, to podstawa. Jeśli ta czynność jest już za tobą, możesz przejść do właściwego mycia. Pomocny w tym będzie ocet oraz soda oczyszczona.

Czyszczenie zmywarki octem krok po kroku. Sposób, który działa

Do skutecznego wyczyszczenia zmywarki domowymi sposobami przyda się ocet oraz soda oczyszczona, które są niezawodne w takich sytuacjach. Nie musisz kupować specjalistycznych produktów do mycia. Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Wyjmij filtr ze zmywarki i oczyść go z resztek jedzenia. Włóż go do miski i zalej mieszanką octu i wody w stosunku 1:1. Odstaw filtr na 30 minut.
  2. W międzyczasie dokładnie oczyść urządzenie z resztek jedzenia. Wyszoruj wszelkie zakamarki, by przejść do następnego etapu mycia.
  3. Zamontuj filtr w zmywarce i na najwyższej szufladzie umieść miskę z octem. Wystarczy wlać go około 200 ml. Włącz zmywarkę na program z najwyższą temperaturą.
  4. Po skończonym myciu wyjmij miskę ze zmywarki. Na samym dnie urządzenia rozsyp szklankę sody oczyszczonej i ustaw tryb szybkiego mycia.
  5. Na koniec ponownie ustaw zmywarkę na tryb błyskawicznego mycia, jednak tym razem nie używaj żadnych środków. I gotowe, urządzenie teraz jest dokładnie wyczyszczone.
Więcej o: