Ma 11 lat i dwie firmy! Pixie Curtis to najmłodsza bizneswoman na świecie

Pixie Curtis to pochodząca z Australii 11-latka, która w ciągu miesiąca jest w stanie zarobić nawet 560 tysięcy złotych. Zagraniczne media twierdzą, że w wieku 15. lat będzie mogła już przejść na emeryturę jako milionerka. Jak to możliwe?

Pixie Curtis to najmłodsza bizneswoman na świecie, która osiągnęła tak duży sukces. Dziewczynka doskonale wie, jak wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności. 11-latka posiada dwie firmy i już niedługo będzie mogła przejść na emeryturę jako milionerka!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kim chcą zostać w przyszłości przedszkolaki? Dzieci o swoich marzeniach

To najmłodsza bizneswoman na świecie. Kim jest Pixie Curtis? 

Pixie Curtis to 11-letnia dziewczynka z Australii ze smykałką do interesów. Jest właścicielką nie jednego, ale dwóch sklepów z zabawkami. Według amerykańskiego Insidera, jej biznes "Pixie's Px Toy Store" już w trakcie pierwszego miesiąca działalności zarobił aż 140 tys. dolarów! Jej druga firma, Pixie Bows, produkuje i sprzedaje kokardy do włosów. Chociaż 11-latka jest twarzą marki, na razie w operowaniu biznesem dziewczynce pomaga jej mama.  

— Najbardziej ekscytującą rzeczą jest dla mnie jej duch przedsiębiorczości, który ma w tak młodym wieku. Osobiście nigdy tego nie miałam, mimo że rodzice wpajali mi do głowy, iż muszę odnieść sukces — mówi mama Pixie w rozmowie z news.com.au.

Dziewczynka w wieku 15 lat będzie mogła zostać milionerką na emeryturze 

Pixie prowadzi także konto na Instagramie, które śledzi ponad 120 tysięcy osób. Pokazuje tam nowe projekty zabawek, akcesoriów do włosów, ale także momenty ze swojego prywatnego życia. Z jej profilu można dowiedzieć się, że rodzina jest dla niej ogromnym wsparciem. Mama 11-latki podkreśla, że nigdy nie zmuszała córki do pracy i może ona w każdej chwili z tego zrezygnować. Żartuje, że wkrótce Pixie i tak będzie mogła przejść na emeryturę jako milionerka.  

— Mamy taki rodzinny żart, że ja będę zasuwała, aż skończę 100 lat, a Pixie może przejść na emeryturę w wieku 15 lat. I to jako multimilionerka. Nie mam wątpliwości, która z nas jest mądrzejsza — mówiła mama nastoletniej bizneswoman. 

 
Więcej o: