Co zrobić, gdy elektryzują się włosy? Spryskaj czapkę i szalik tym środkiem, a problem zniknie

Jesienią i zimą czapka to podstawa wszystkich stylizacji. Ten element ubioru świetnie chroni naszą głowę oraz zatoki przed zimnem, jednak często przysparza nieco problemów. Jeśli elektryzują ci się włosy od noszenia czapki, wypróbuj niezawodny sposób, który sobie z tym poradzi.

Nie od dziś wiadomo, że to między innymi przez głowę ucieka najwięcej ciepła z naszego ciałaJesienią i zimą warto temu zapobiegać, a najpopularniejszym sposobem jest noszenie czapki lub kaptura. Często jednak zdarza się, że ten element garderoby bardzo elektryzuje nam włosy, co może być uciążliwe. Znamy jednak sprawdzony sposób, który świetnie sobie z tym poradzi!

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na elektryzujące się włosy. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja

Podczas każdego mycia włosów możesz zastosować jeden prosty trik, który sprawi, że nie będą się one elektryzować po kontakcie z czapką lub kapturem kurtki. Wystarczy, że za każdym razem po umyciu głowy będziesz na koniec spłukiwać pasma chłodną wodą. Ten sposób jest niezwykle skuteczny oraz bardzo szybki w zastosowaniu, jednak nie każdy go polubi.

Innym trikiem na to, by włosy się nie elektryzowały, jest domknięcie łusek włosa za pomocą octowej płukanki. Ten kosmetyczny sposób stosuje wiele kobiet. Jak zrobić płukankę? Połącz łyżkę octu jabłkowego i 1 litr wody, a następnie polej nią włosy.

Co zrobić, żeby włosy nie elektryzowały się po zdjęciu czapki? Wykorzystaj tę mieszankę

Jeśli jednak pielęgnacja włosów nie przyniesie zadowalających efektów, warto sięgnąć po płyn antystatyczny. Produkt ten dostępny jest w wielu popularnych drogeriach, jednak można również przygotować go samodzielnie w domu. Potrzebna ci do tego będzie szklanka wody destylowanej, łyżka gliceryny oraz 1/4 szklanki octu jabłkowego. Taką miksturę przelej do buteleczki z atomizerem, a przed użyciem dokładnie wstrząśnij produkt. Wystarczy teraz, że przed założeniem czapki lub kaptura spryskasz je domowym płynem antystatycznym, a włosy więcej nie będą ci się elektryzować.

Więcej o: