Weź suszarkę i przyłóż ją do kaloryfera. Ten nietypowy trik pozwoli ci sporo zaoszczędzić

Rosnące koszty życia oraz pojawiające się przymrozki mogą spędzić nam sen z powiek. Rachunki za ogrzewanie wciąż rosną, a temperatura za oknem spada. W jaki sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu nie marznąc?

Kaloryfery, w szczególności te żebrowe, które mamy zamontowane w mieszkaniach, bywają trudne do wyczyszczenia. Nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć w przestrzeń między poszczególnymi elementami, nawet jeśli regularnie je odkurzamy. Dokładnie wyczyszczenie grzejnika jest jednak szczególnie istotne, jeśli zależy nam na obniżeniu rachunków. Dlaczego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać rachunki za prąd w przyszłym roku?

Dlaczego rachunki za mogą być wyższe? Winny jest kurz

Jak możemy przeczytać w TheSun, badania przeprowadzone przez firmę Enertek International pokazują, że brud na kaloryferze może podnieść rachunki za ogrzewanie nawet o 25%. Zbierające się między żebrami kaloryfera kurz i okruchy, sprawiają, że urządzenie pracuje gorzej. Ciepło nie jest przekazywane w najbardziej efektywny sposób, co przekłada się na mniejszą wydajność kaloryfera i pobieranie większej ilości energii. To z kolei oznacza wyższe rachunki. Na szczęście istnieje banalny i szybki sposób, dzięki któremu poprawisz działanie swojego grzejnika, a co za tym idzie — zapłacisz mniej za ogrzewanie. Potrzebujesz jedynie suszarki.

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Do dokładnego wyczyszczenia kaloryfera użyj suszarki

W miejscach niedostępnych dla szmatki lub odkurzacza możesz użyć zwykłej suszarki. Jej powietrze z sukcesem wywieje pozostały kurz i okruszki, które utrudniają skuteczne i tańsze ogrzewanie. Niezawodność tego sposobu potwierdza Matthew Jenkins, specjalista z MyJobQuote. Wyłącz grzejnik, a pod nim rozłóż ręcznik, na który spadną wszystkie zabrudzenia. Suszarkę skieruj od góry, na tył kaloryfera i uruchom na największą moc. W ciągu kilku sekund pozbędziesz się całego kurzu.

Więcej o: