Wrzuć 3 sztuki do pralki i nastaw program. Banalny trik, który zadziała lepiej niż wybielacz

Białe ubrania po pewnym czasie nie wyglądają już tak efektownie, jak podczas zakupu. Z biegiem czasu materiał szarzeje i nie wiadomo, co zrobić, by rozwiązać problem. Okazuje się, że nie trzeba od razu kupować nowych materiałów. Możesz wybielić odzież przy pomocy produktu z domowej apteczki.

Białe ubrania pasują prawie do wszystkiego, dlatego ma je w szafie większość czas. Jeśli martwi cię, że z czasem szarzeją lub żółkną i wypróbowałaś już wiele sposobów na ich wybielenie, jeszcze się nie poddawaj. Możliwe, że skuteczny środek masz w swojej domowej apteczce, o czym wcześniej nie wiedziałaś. Nietypowa metoda niczym nie ustępuje chemicznym preparatom ze sklepu, dlatego warto ją wypróbować. Sprawdź, co należy zrobić, by tkaniny ponownie raziły oczy nieskazitelną bielą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak wybielić zszarzałe ubrania? Wykorzystaj kilka tabletek aspiryny

Aspiryna, którą większość z nas przechowuje w domowej apteczce, świetnie sprawdza się jako odplamiacz. Z tego względu warto dodawać ją do prania poszarzałych ubrań, jeśli chcemy, by odzyskały dawną biel. Ogromną zaletą nietypowej metody jest fakt, że preparat działa delikatnie i nie wywołuje uszkodzeń materiału. Wybielanie ubrań tabletkami aspiryny można przeprowadzić na dwa sposoby — w zależności od preferencji i wolnego czasu.

  1. Wrzuć 7-10 tabletek do miski lub wiadra z 5 l gorącej wody i je rozpuść. Mocz ubrania w roztworze przez około 8 godzin, a później wypierz je w pralce z dodatkiem detergentu, wybierając delikatny program. Rozwieś materiały do wyschnięcia (najlepiej w dobrze nasłonecznionym miejscu).
  2. Włóż ubrania i 3-5 tabletek bezpośrednio do bębna pralki, dodaj niewielką ilość detergentu i nastaw program. Metoda jest znacznie szybsza niż pierwsza propozycja i sprawdzi się na lekko poszarzałej odzieży. Jeśli zamierzasz ustawić niską temperaturę prania, dla polepszenia efektu przed wrzuceniem aspiryny do pralki warto rozkruszyć tabletki.

Pamiętaj, by nie dodawać aspiryny do ubrań kolorowych i czarnych, gdyż materiał może ulec zniszczeniu.

Co można użyć zamiast wybielacza? Kilka liści laurowych wystarczy, by rozwiązać problem

Oprócz charakterystycznego, kojącego zapachu, liście laurowe mogą być też świetnym wybielaczem. Jeśli nie jesteś przekonana do metody z aspiryną lub nie masz tabletek w domu, postaw na ten trik. Wystarczy wrzucić do pralki wypełnionej białymi ubraniami 3-5 liści laurowych i nastawić program. Po zabiegu biel powinna odzyskać naturalny kolor, jednak jeśli tak się nie stanie, dla lepszego efektu można powtórzyć działanie, dodając do pralki kilka łyżek sody oczyszczonej.

Więcej o: