Wieszasz w ten sposób kostkę do WC? Lepiej tego nie rób. Może cię to słono kosztować

Od wielu miesięcy w internecie króluje nowy, zaskakujący sposób na wieszanie kostek do toalet. Jedni uwielbiają ten trik, a inni bardzo się na nim zawiedli. Chcesz wiedzieć, jak w prawidłowy sposób zakładać kostkę do WC, aby nie narobić sobie kłopotów? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Nie da się zaprzeczyć, że internet jest kopalnią wiedzy. Wiele sposobów, jakie można w nim znaleźć, zdecydowanie ułatwia życie. Warto się jednak dobrze zastanowić, zanim wypróbujemy jeden z internetowych trików, bo może się to nie skończyć tak, jak planowaliśmy. Taka sytuacja dzieje się właśnie z nowym, zaskakującym sposobem na umieszczanie zawieszki w toalecie. Jak robią to internauci i czy ten sposób naprawdę jest niezawodny?

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy sposób na zawieszanie kostek do WC. Ten trend z TikToka wzbudza wiele emocji

Od jakiegoś czasu w internecie jest nowy, popularny sposób zakładania zawieszek na WC. Zamiast odginać plastikowy uchwyt i zakładać go na rant toalety, niektórzy stosują internetowy trik. Polega on na tym, by umieścić kostkę pod muszlą klozetową, w okolicy, z której wypływa woda. Bez podnoszenia deski oraz odchylania uchwytu. Wystarczy jedynie wsunąć kostkę w krawędź toalety. Zupełnie tak, jak na poniższym filmiku z aplikacji TikTok.

Niektórzy uwielbiają ten sposób i stosują go na co dzień, a inni bardzo się na nim zawiedli. Warto mieć to na uwadze, ponieważ zdarza się, że podczas spuszczania wody, kostka założona nowym sposobem zsuwała się, zatykając rurę. To niestety wiąże się z koniecznością wezwania fachowca i dodatkowymi kosztami. Dlaczego mimo wszystko ten trik działa u niektórych osób? Może to wynikać z budowy muszli klozetowej. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować, pozwól, by ten trend cię ominął.

Jak prawidłowo umieścić zawieszkę na toalecie? Klasyka zawsze się sprawdzi

Często na opakowaniach kostek do WC jest umieszczona instrukcja, która pokazuje, jak prawidłowo założyć ją na toaletę. Najczęściej jest to popularny, klasyczny sposób stosowany od lat w naszych domach. Polega on na tym, by odgiąć plastikowy uchwyt zawieszki i zaczepić go o krawędź toalety, tuż pod deską sedesową. Wykorzystując ten sposób, będziemy mieć pewność, że kostka nie zsunie się i nie zatka toalety.

Więcej o: