Kosztuje tylko 4 zł, a działa jak osuszacz powietrza. Domowy trik szybko rozprawi się z wilgocią

Jak zrobić osuszacz powietrza? Domowy trik jest sprawdzonym sposobem na walkę z wilgocią. Warto podjąć odpowiednie działania od razu, gdy problem zawita w naszych progach. Okazuje się, że nie trzeba kupować drogich, sklepowych preparatów. Pochłaniacz wilgoci do domu szybko przygotujesz sama.

Coraz niższa temperatura i trudne warunki pogodowe sprzyjają pojawianiu się wilgoci w wielu domach. Taki stan źle wpływa na zdrowie, dlatego najlepiej od razu podjąć odpowiednie działania, by nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzyba na ścianach oraz sufitach. Sprawdź, jak pozbyć się problemu domowym sposobem. Dzięki niemu szybko zapomnisz o kłopocie i drogich preparatach ze sklepu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prosty myk na domowy pochłaniacz wilgoci. Potrzebujesz tylko jednego składnika

Jak zrobić osuszacz powietrza? Domowy środek rozwiąże problem wilgoci

Jeśli borykasz się z problemem wilgoci w domu, wykorzystaj domowe sposoby. Okazuje się, że często działają równie skutecznie, co drogie preparaty ze sklepu. Najtańszą, najprostszą i najmniej czasochłonną metodą jest wykorzystanie ryżu, który zapewne masz w kuchennej szafce. Wystarczy wsypać go do bawełnianego woreczka lub pończochy i rozłożyć w pomieszczeniach, gdzie występuje problem. Może to być parapet, szafka w łazience czy domowa szafa. Dodatkowym trikiem jest skroplenie ryżu olejkiem eterycznym, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu zostanie odświeżone.

Pochłaniacz wilgoci do domu. Sprawdź, czy masz w domu te produkty

Innym sposobem na pozbycie się wilgoci z zakamarków mieszkania jest rozłożenie w kilku miejscach miseczek, słoików lub niewielkich spodeczków wypełnionych sodą oczyszczoną, solą kamienną czy sproszkowaną kredą. Wybrany środek, zabezpieczony z wierzchu gazą, ze względu na właściwości higroskopijne wchłonie nadmiar wilgoci z otoczenia. Jedyne, o czym należy pamiętać, to wymiana produktu na nowy, gdy poprzedni stwardnieje, rozpuści się lub namoknie. 

Jak pozbyć się wilgoci w domu? Domowe sposoby, o których nie miałaś pojęcia

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, niektóre rośliny domowe mogą skutecznie pochłaniać wilgoć z otoczenia. Z tego względu warto rozważyć uprawę chociaż jednej z nich i ustawienie doniczki w pomieszczeniu, w którym występuje problem. Mowa o paproci czy skrzydłokwiecie. Nie należy też zapominać o częstym wietrzeniu i ogrzewaniu pomieszczeń. Dobrze, jeśli w ciągu dnia rolety czy zasłony nie będą zasunięte. Częste wystawianie mieszkania na działanie promieni słonecznych również wspomoże rozwiązanie kłopotu. W miarę możliwości warto też suszyć ubrania na dworze lub w pomieszczeniach ze sprawną wentylacją.

Więcej o: