Jak wyczyścić srebro? Rozpuść szklankę tego produktu w wodzie i zanurz biżuterię. Będzie lśniła jak nowa

Jak wyczyścić srebro? To pytanie zadaje sobie co jakiś czasu wielu fanów błyskotek wykonanych z tego tworzywa. Niestety delikatne wyroby szybko ulegają zabrudzeniu, dlatego warto znaleźć sposoby, by je wyczyścić. Sprawdź, jak to zrobić. Niezbędne produkty znajdziesz w kuchennej szafce.

Kupując wyroby ze srebra lub otrzymując je w prezencie marzymy, by jak najdłużej lśniły pięknym blaskiem i cieszyły oko. Ze względu na różne czynniki zewnętrzne z czasem okazuje się, że na przedmiotach osiadły nieestetyczne zabrudzenia, które psują ich wygląd. Sprawdź, jak wyczyścić srebro. Przedstawiamy pięć domowych, tanich i skutecznych sposobów, które szybko rozwiążą problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić srebro domowym sposobem? Wykorzystaj proszek do prania

Wykorzystanie proszku do prania w czyszczeniu srebra na pozór może wydawać się nietypowym sposobem. Mimo to okazuje się, że jest skuteczny. Wystarczy, że wsypiesz szklankę produktu do miski z gorącą wodą, zamieszasz, by się rozpuścił i włożysz do środka srebrny przedmiot, który uległ zabrudzeniu. W reakcji z wodą proszek powinien utworzyć pianę, która dobrze do najmniejszych zakamarków srebra i skutecznie je wyczyści. Różnica powinna być zauważalna w ciągu kilku minut.

Paulina Sykut-Jeżyna w kwiecistej stylizacjiPaulina Sykut-Jeżyna zachwyca kwiecistym kompletem. Wybrała drogie dodatki

Jak wyczyścić srebro folią aluminiową i solą? Sposób sprawdzi się na zaśniedziałych sztućcach

Zastosowanie soli i folii aluminiowej to świetny sposób na wyczyszczenie nalotu ze srebrnych sztućców. 

  1. Wyłóż miskę (ważne, by nie była metalowa) folią aluminiową i połóż w niej przedmioty, które chcesz wyczyścić.
  2. Zalej sztućce roztworem soli i wody, a następnie pozostaw je na kilka godzin.
  3. Wypłucz przedmioty pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha ściereczką.

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, począwszy od nieodpowiedniej pielęgnacji, aż po problemy zdrowotneJakie witaminy na włosy? Te składniki sprawią, że nie będą wypadać

Jak wyczyścić poczerniałe srebro? Sprawdź działanie tych metod

Oprócz proszku do prania, folii aluminiowej i soli warto wykorzystać też inne, proste metody czyszczenia srebra. Jest ich wiele, dlatego można wybrać odpowiednie w zależności od preferencji lub tego, jakie produkty akurat mamy w domu.

  1. Ocet — Zmieszaj ocet i wodę w proporcji 1:1 i włóż do roztworu srebrny przedmiot. Po 30 minutach wyciągnij go i osusz ściereczką z mikrofibry.
  2. Pasta do zębów — nanieś produkt na srebro gąbeczką lub szczoteczką i delikatnymi ruchami pocieraj powierzchnię. Pamiętaj, by wykorzystywać pastę bez mikrogranulek, które mogą uszkodzić biżuterię.
  3. Soda oczyszczona — Zmieszaj sodę i wodę w proporcji 1:1 i włóż do roztworu srebro. Po kilku godzinach wyjmij je i osusz miękką ściereczką.
Więcej o: