Jak wyczyścić srebro? Rozpuść szklankę tego produktu w wodzie i zanurz biżuterię. Będzie lśniła jak nowa

Jak wyczyścić srebro? To pytanie zadaje sobie co jakiś czasu wielu fanów błyskotek wykonanych z tego tworzywa. Niestety delikatne wyroby szybko ulegają zabrudzeniu, dlatego warto znaleźć sposoby, by je wyczyścić. Sprawdź, jak to zrobić. Niezbędne produkty znajdziesz w kuchennej szafce.

Kupując wyroby ze srebra lub otrzymując je w prezencie marzymy, by jak najdłużej lśniły pięknym blaskiem i cieszyły oko. Ze względu na różne czynniki zewnętrzne z czasem okazuje się, że na przedmiotach osiadły nieestetyczne zabrudzenia, które psują ich wygląd. Sprawdź, jak wyczyścić srebro. Przedstawiamy pięć domowych, tanich i skutecznych sposobów, które szybko rozwiążą problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić srebro domowym sposobem? Wykorzystaj proszek do prania

Wykorzystanie proszku do prania w czyszczeniu srebra na pozór może wydawać się nietypowym sposobem. Mimo to okazuje się, że jest skuteczny. Wystarczy, że wsypiesz szklankę produktu do miski z gorącą wodą, zamieszasz, by się rozpuścił i włożysz do środka srebrny przedmiot, który uległ zabrudzeniu. W reakcji z wodą proszek powinien utworzyć pianę, która dobrze do najmniejszych zakamarków srebra i skutecznie je wyczyści. Różnica powinna być zauważalna w ciągu kilku minut.

Jak wyczyścić srebro folią aluminiową i solą? Sposób sprawdzi się na zaśniedziałych sztućcach

Zastosowanie soli i folii aluminiowej to świetny sposób na wyczyszczenie nalotu ze srebrnych sztućców. 

  1. Wyłóż miskę (ważne, by nie była metalowa) folią aluminiową i połóż w niej przedmioty, które chcesz wyczyścić.
  2. Zalej sztućce roztworem soli i wody, a następnie pozostaw je na kilka godzin.
  3. Wypłucz przedmioty pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha ściereczką.

Jak wyczyścić poczerniałe srebro? Sprawdź działanie tych metod

Oprócz proszku do prania, folii aluminiowej i soli warto wykorzystać też inne, proste metody czyszczenia srebra. Jest ich wiele, dlatego można wybrać odpowiednie w zależności od preferencji lub tego, jakie produkty akurat mamy w domu.

  1. Ocet — Zmieszaj ocet i wodę w proporcji 1:1 i włóż do roztworu srebrny przedmiot. Po 30 minutach wyciągnij go i osusz ściereczką z mikrofibry.
  2. Pasta do zębów — nanieś produkt na srebro gąbeczką lub szczoteczką i delikatnymi ruchami pocieraj powierzchnię. Pamiętaj, by wykorzystywać pastę bez mikrogranulek, które mogą uszkodzić biżuterię.
  3. Soda oczyszczona — Zmieszaj sodę i wodę w proporcji 1:1 i włóż do roztworu srebro. Po kilku godzinach wyjmij je i osusz miękką ściereczką.
Więcej o: