Jak usunąć pleśń ze ściany? Spryskaj je tą mieszanką, a po godzinie problem zniknie

Pleśń na suficie oraz ścianach najczęściej pojawia się jesienią i zimą. To problem, który regularnie będzie nawracał, jeśli nie zaczniemy mu zapobiegać. Na początku jednak warto doraźnie mu zaradzić. Jak pozbyć się pleśni ze ściany? Znamy kilka sposobów, które kosztują grosze.

Pleśń nie tylko nieestetycznie wygląda na ścianach, lecz także jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Może wywoływać choroby, jak i nasilać objawy tych, które już mamy. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zapobiegać jej powstawaniu. Jeśli jednak grzyb pojawił się w mieszkaniu, najpierw należy się go pozbyć. Odkryj niezawodny środek na pleśń. Na ścianach nie będzie już po niej śladu, jeśli wykorzystasz te sposoby.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń na suficie i ścianach to niebezpieczny problem. Jak zapobiegać jego powstawaniu? 

Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To powiedzenie świetnie sprawdzi się też w przypadku pleśni i grzybów, które mogą pojawić się w naszym domu. Co zrobić, żeby temu zapobiec? Warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację oraz przepływ powietrza. Szczególnie w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, by nadmiar pary i wilgoć mogły wydostać się z pomieszczenia. Jeśli mamy z tym problem, można korzystać z osuszaczy powietrza, które są naprawdę skuteczne. Istotna jest również odpowiednia izolacja budynku oraz odpowiednie ogrzewanie go, gdy nastaje jesień i zima.

Tanie sposoby na pozbycie się grzyba ze ściany. Olejek z drzewa herbacianego i ocet na pleśń powinny sobie poradzić

Kiedy pleśń pojawi się na ścianie, można spróbować poradzić sobie z nią za pomocą domowych sposobów. Jeśli jednak nie zadziałają, wtedy dopiero warto sięgnąć po skuteczne, chemiczne środki ze sklepu. Jakie domowe triki na pleśń mogą pomóc?

Świetnie się sprawdzi ocet na pleśń. Wymieszaj go z wodą w proporcjach 4:1 i obficie spryskaj miejsca z grzybem. Po godzinie dokładnie wyszoruj, a następnie osusz ściany. To powinno pomóc. Możesz też udać się do apteki po olejek eteryczny z drzewa herbacianego, który ma właściwości bakteriobójcze. Wlej do butelki z atomizerem dwie łyżeczki olejku oraz dwie szklanki ciepłej wody. Dokładnie wstrząśnij mieszankę i obficie spryskaj nią pleśń na suficie oraz ścianach. Po 2-3 dniach starannie wyszoruj miejsca z grzybem, a następnie dokładnie je osusz.

Więcej o: