Wbij kilka zapałek do doniczki, a później sobie podziękujesz. Efekt przerasta oczekiwania

Wielu fanów domowych roślin marzy, by kwiaty bujnie i zdrowo rosły. Nic dziwnego - w końcu to duma każdego mieszkania. Okazuje się, że istnieją patenty, które je wzmocnią i sprawią, że będą uginały się od kwiatów. Niektóre zlikwidują też problem chorób i robaków. Sprawdź, co należy zrobić.

Zadbane i pięknie rosnące rośliny w domu to duma każdego pasjonata. Niestety utrzymanie ich w dobrej kondycji wymaga sporo czasu i odpowiednio dopasowanych do gatunku zabiegów. Okazuje się, że istnieją patenty, które znacznie ułatwią sprawę. Wzmocnią kwiaty, zapewnią im bujny i zdrowy wzrost, a nawet zlikwidują szkodniki. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Wbij kilka zapałek w doniczkę i zobacz, co się stanie. To sprawdzony sposób na robaki i choroby grzybicze

Wiele nietypowych metod pielęgnacji roślin może zaskakiwać. Do jednej z nich należy wbijanie zapałek główkami w ziemię doniczkową. Mało kto o tym wie, ale działanie pozwala ochronić marniejące okazy przed atakami robaków i chorobami grzybiczymi. Wszystko za sprawą zawartej w patyczkach siarki, która zadziała grzybobójczo. 

Czym podlewać rośliny, żeby szybko rosły? Wykorzystaj wodę z mlekiem i wodę po gotowanych ziemniakach

Jeśli chcesz by liście rośliny doniczkowej, nabrały soczystej barwy, raz na dwa tygodnie podlewaj ją wodą z dodatkiem kilku łyżek mleka. Dobrze sprawdzi się też wykorzystanie wody po gotowanych ziemniakach, którą zazwyczaj wylewamy do zlewu. Płyn stanowi bogate źródło mikroelementów i skrobi, która pobudzi rośliny do bujnego wzrostu. Najważniejsze, by ciecz nie miała dodatku soli. W przeciwnym razie efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Co pomaga roślinom rosnąć? Zamiast wyrzucać skorupki jajek, wsyp je do doniczki

Nawóz ze skorupek jajek to bogate źródło wapnia, które wzmacnia rośliny. Produkt można wykorzystać na kilka sposobów.

  1. Zmiel skorupki po ugotowanych jajkach i zmieszaj je z wierzchnią warstwą ziemi doniczkowej.
  2. Włóż skorupki do słoika, zalej je wrzącą wodą, zakręć i zostaw w suchym, chłodnym miejscu na tydzień. Po tym czasie wymieszaj roztwór i podlej rośliny.
  3. Ugotuj jajka, ostudź wodę i podlej nią kwiaty.

Metody nie należy stosować na kwiatach, które preferują kwaśne podłoże. 

Jakie nawozy stosować do roślin doniczkowych? Zamiast wyrzucać skórkę od banana do śmieci, przygotuj zdrowotną mieszankę

Skórka od banana to bogate źródło wapnia, potasu, fosforu, magnezu, azotu i kwasu krzemowego. Z tego względu świetnie sprawdzi się jako nawóz do roślin doniczkowych. Wystarczy wysuszyć i sproszkować skórkę, a następnie podsypać nią ziemię w doniczce.

Więcej o: