Ma 70 lat i nie chce być "staruszką". "Dla mnie to określenie nie do przyjęcia"

Irena Wielocha podbija social media i pokazuje, jakie życie potrafi być przewrotne. Gdy przeszła na emeryturę, wszystko się zmieniło. Była technologiem drewna, obecnie jest rozchwytywaną modelką i influencerką. Pokazuje, że młodość to jedynie stan umysłu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Irena Wielocha influencerką została po 65. urodzinach, a już trzy lata później zadebiutowała w roli modelki. Kobieta udowadnia, że swoją przygodę ze sportem i wszelką aktywnością fizyczną można zacząć w każdym wieku. Każde z wyzwań w postaci górskiej wędrówki, jazdy na rowerze, tańca, treningu na siłowni, jazdy na łyżwach czy nartach oraz jogi to dla niej okazji do czerpania energii z życia. We wszelkich aktywnościach widzi również sposób do życia w pełnym zdrowiu oraz dobrych relacjach z innymi ludźmi. Przebyte doświadczenia zainspirowały Wielochę do napisania książki "Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń".

Małgorzata Kożuchowska zachwyciła fryzurą. To odmładzający hit na jesień! 'Zjawiskowa' (zdjęcie ilustracyjne) Zwiewna sukienka Kożuchowskiej zachwyciła fanów. "Wyglądasz zjawiskowo"

Zobacz wideo Irena Wielocha ma 70 lat i jest wziętą modelką i influencerką. Pieniądze na smartfona zarobiła, jeżdżąc taksówką

Irena Wielocha na temat godzenia się z upływem czasu. "Nie chcę tego nazywać starością"

Irena Wielocha wielokrotnie w wielu wywiadach powtarza, że młodość to tylko i wyłącznie stan umysłu. W rozmowie z magazynem "Newsweek" zdradziła, jak zapatruje się na temat starzenia i lęku wielu kobiet związanego z upływem czasu. - Mam 70 lat, siwe włosy i mnóstwo zmarszczek, ale nie chcę tego nazywać starością, dlatego właśnie, że się jej boję. Czuję się młoda i staram się żyć tak, jakbym nigdy nie miała się zestarzeć. Dużo przebywam z młodymi i przeglądam się w młodości jak w lustrze. Głośno się buntuję, gdy ktoś mówi o mnie "stara" i robię wszystko, by mnie tak nie postrzegano. Gdy otrzymuję propozycje udziału w reklamie w roli babci otoczonej wnukami, z miejsca odrzucam. Nie chcę być "babcią" ani "staruszką". To dla mnie określenia nie do przyjęcia. Dostaję drgawek, gdy je słyszę.

 

Praca jako influencerka i modelka. Jak zaczęła swoją karierę w mediach społecznościowych?

Jej konto na Instagramie obserwuje 128 tysięcy osób. W wieku 57 lat zaczęła swoją przygodę z siłownią. Mimo wielu nieprzychylnych spojrzeń nie odpuściła. Właśnie w ten sposób poznała trenera, dzięki któremu została dostrzeżona w social mediach, który podawał ją za przykład godny naśladowania. Gdy obserwatorów na instagramowym profilu przybywało, pojawiły się również pierwsze propozycje współpracy.

 
Więcej o: