Nie wyrzucaj korka po winie. Lepiej przetnij go na pół, a zaoszczędzisz czas i pieniądze

Planujesz wypić wino? Kiedy je otworzysz, nie wyrzucaj korka do śmieci. Ten niepozorny przedmiot może ci się jeszcze przydać. A jeśli zastosujesz jeden z naszych sposobów, z jego pomocą zaoszczędzisz również pieniądze. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Korki, którymi zatyka się wino, mają wiele niespodziewanych zastosowań, które pomogą zaoszczędzić pieniądze. Wykorzystasz je nie tylko, by zakryć butelkę przechowywanego trunku, lecz także do wielu domowych (i nie tylko) czynności. Co możesz zrobić z korkiem po winie? Te triki ułatwią ci życie.

Zobacz wideo Studenckie gotowanie, czyli ciasto w kubku, żelazkiem w quesadillę i otwieranie wina bez korkociągu

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wykorzystaj korek do wina podczas gotowania. Teraz przypalenia nie będą ci straszne

Ten sposób w ostatnim czasie króluje na Tik Toku i wzbudza wiele pozytywnych emocji. Jeśli pijesz wino, zbieraj korki, aby w podbramkowej sytuacji wykorzystać je i zaoszczędzić pieniądze. Przydadzą się między innymi podczas gotowania. Często zdarza ci się coś przypalić? Przełóż potrawę do nowego garnka i włóż do niego korek po winie, który wyciągnie z dania spalony zapach. Tern trik najczęściej stosowany jest podczas przygotowywania bigosu, który podatny jest na przypalenia.

Planujesz ślub? Zostawiaj korki po winie, a zaoszczędzisz pieniądze

Możesz również wykorzystać korki po winie do przygotowania winietek na stół. Jeśli planujesz ślub lub inną dużą uroczystość rodzinną, ten patent pozwoli ci zaoszczędzić wiele pieniędzy. Winietki bywają kosztowne, a korzystając z korków po winie, przygotujesz je samodzielnie. Wystarczy, że wzdłuż korka zrobisz płytkie nacięcie i umieścisz w nim karteczkę z imieniem oraz nazwiskiem gościa. Ten łatwy i szybki sposób jest nie tylko tani, lecz także fantastycznie prezentuje się na stole. To idealny dodatek do imprez w stylu rustykalnym lub boho.

Włóż korek po winie do miski z owocami. Ten trik wydłuży ich świeżość

Korek po winie wykorzystasz również do przedłużenia świeżości różnych produktów. Wystarczy, że przekroisz go na pół i umieścisz w misce z owocami czy warzywami. Jak działa? Skutecznie pochłania wilgoć. Ten patent zniweluje też ilość muszek owocówek, więc warto wypróbować go w swojej kuchni

Więcej o: