Zimą liście zaczynają robić się brązowe i suche? Wystarczy prosty trik, aby rośliny odzyskały zieleń

Zauważyłaś, że ostatnio liście na twoich kwiatach doniczkowych zaczęły gorzej wyglądać? Jeśli są suche i brązowe, nie spisuj rośliny od razu na straty. Wiemy, co może być przyczyną takiego stanu kwiatów oraz jak w szybki i łatwy sposób mu zaradzić. Co zrobić w tej sytuacji? Podpowiadamy.

Uważasz, że nie masz ręki do kwiatów i stronisz od posiadania roślin w domu? Może okazać się, że to nie brak umiejętności, a niesprzyjające warunki sprawiły, że kwiaty zaczęły usychać. Jeśli zauważysz, że roślina ma brązowe liście, możesz z łatwością temu zaradzić. Co zrobić, by kwiaty doniczkowe znów były zielone i lśniące? Te wskazówki mogą pomóc. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego liście twoich roślin są suche i brązowe? Zadbaj o odpowiednie warunki

Każda roślina ma swoje specyficzne upodobania. Ich zaspokojenie sprawia, że przepięknie rosną i cieszą oko zielonymi, lśniącymi liśćmi. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zauważymy na nich suche, brązowe plamy? Może to oznaczać, że nie oferujemy kwiatom warunków, jakich oczekują, by odpowiednio się rozwijać.

Paulina Sykut-Jeżyna Fani są zachwyceni sukienką z frędzlami Pauliny Sykut-Jeżyny. "Piękna"

Warto dowiedzieć się, w jakich warunkach dana odmiana rośliny czuje się najlepiej. Jeśli jednak nie chcemy tracić na to czasu, a mimo wszystko pragniemy mieć w domu kwiaty, warto wybrać uniwersalne gatunki, które nie tak łatwo zniszczyć. Należy do nich między innymi aloes, grubosz, zamiokulkas czy wszelkie sukulenty.

Co zrobić, gdy kwiaty doniczkowe mają brązowe liście? Rozwiązania, które mogą zadziałać

Jeśli liście twoich kwiatów są suche, musisz przyjrzeć się temu, jak do tej pory dbałaś o rośliny. Jeśli za często je podlewałaś, może oznaczać to, że są przelane i trzeba dać im trochę czasu na regenerację. Kwiat ma suche liście i dawno go nie podlewałaś? Włóż na 10 minut doniczkę do miski z wodą, by roślina "napiła się" tyle, ile potrzebuje. 

Masz pewność, że to nie podlewanie wpłynęło na nieestetyczny wygląd liści? Problemem może być zbyt niska wilgotność w domu. Niektóre gatunki kwiatów najlepiej czują się, gdy wilgotność w pomieszczeniu oscyluje w granicach 40% do 60%. Zimą, warunki te znacznie się pogarszają, a więc rośliny mogą sygnalizować nam, że coś jest nie tak. Wtedy wystarczy regularnie zraszać kwiaty letnią wodą.

Więcej o: